Wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej: Napięcia rosną po moskiewskim ataku drona

Strajki, pierwsze, które uderzyły w rezydencje cywilne w stolicy Rosji od inwazji na Ukrainę na początku 2022 r., we wtorek nasiliły się w Moskwie po rzadkiej serii ataków dronów, które uszkodziły budynki. Kijów zaprzeczył bezpośredniemu udziałowi w atakach na Ukrainie.

Ukraińcy w ich stolicy, Kijowie, ucierpieli w wyniku powtarzających się nalotów w niektórych częściach miasta w środę. Odłamki z drona zabiły co najmniej jedną osobę i zraniły kilkanaście innych.

Oto najnowsze wiadomości na temat wojny i jej skutków falowania na całym świecie.

Od Ameryki po Turcję: nadszedł czas, aby Szwecja przystąpiła do NATO Turcja od miesięcy ociąga się z przyjęciem Szwecji do NATO, ale Blinken powiedział, że nie ma powodu, aby dalej opóźniać wejście tego kraju do sojuszu wojskowego, donosi Missy Ryan z Lulea w Szwecji.

„Będzie nam lepiej, gdy ten proces się zakończy. Dlatego prosimy zarówno Turcję, jak i Węgry o jak najszybsze zatwierdzenie fuzji, ponieważ jeszcze tego nie zrobiły” – powiedział dziennikarzom Blinken. Używając oficjalnej nazwy Turcji. „Nie ma powodu, aby poświęcać więcej czasu; Szwecja jest już gotowa. … Nadszedł czas”.

Isobel Koshiw, Samantha Schmidt i Francesca Ebel przyczyniły się do powstania tego raportu.

READ  Nick Sorenson sprowadza Brandona Staleya do 49ers po zatrudnieniu ogłoszonym przez NBC Sports Bay Area & California

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *