Zaćmienie Księżyca, Pełnia Księżyca i Deszcz Meteorów: 3 Kosmiczne Wydarzenia W Ten Weekend

(CNN) Piątek będzie czasem na obserwowanie nieba w dniu spektakularnych wydarzeń na niebie, z jasnymi meteorami rozświetlającymi niebo z deszczu meteorytów Aquarites i szansą zobaczenia zaćmienia Księżyca.

Każdy, kto spróbuje dostrzec meteory podczas tegorocznego pokazu Aquariids, może zobaczyć do 20 meteorów na godzinę, ale musisz wstać wcześnie — piątek, sobota lub świt to najlepszy czas na wykrycie meteorytu. Niedziela. The Szczytowy czas imprezy to 11:00 czasu wschodniego w sobotę.

Wraz z deszczem nadchodzi kwiecisty majowy księżyc, „Pierwsza pełnia miesiąca kwiatowego” i jego prawie idealne wyrównanie ze Słońcem i Ziemią. To ustawienie tworzy tak zwane półcieniowe zaćmienie Księżyca, kiedy Księżyc wchodzi w zewnętrzny cień Ziemi. To wydarzenie ET w piątek między 11:13 a 15:31 Ale w Ameryce tego nie widać, bo wtedy księżyc nie wschodzi. Ale może powodować przyciemnienie powierzchni Księżyca dla ludzi w Afryce, Azji i Australii.

Zderzenie wydarzeń na niebie może być ekscytujące dla entuzjastów kosmosu, ale razem mogą zasłonić ci widok. Ponieważ Księżyc jest w pełni, Akwaryci muszą konkurować z jasnymi zakłóceniami świetlnymi, aby być widocznymi na nocnym niebie.

„Polecam wyjść o 3 nad ranem. Weź leżak i ustaw księżyc za sobą” – powiedział Robert Lunsford, koordynator raportu Fireball w Amerykańskim Towarzystwie Meteorologicznym. „Poszukaj tych szybkich meteorów zmierzających ze wschodniego horyzontu. Nie wszystkie meteory, które zobaczysz, będą Eta Aquarids, ale Eta Aquarids są tak szybkie, że łatwo je rozpoznać”.

Więcej o zaćmieniu Księżyca

Cień Ziemi pada podczas zaćmienia Podzielony na dwie sekcje: Umbra, czyli ciemny środek i półcień, słaby cień zewnętrzny. Podczas zaćmienia półcieniowego Księżyc pozostaje w tym zewnętrznym pierścieniu i wydaje się ciemny, ale nie całkowicie ciemny, jak w przypadku całkowitego zaćmienia Księżyca.

„Księżyc przechodzi przez część cienia Ziemi, a ponieważ ociera się o cień, nie jest zbyt daleko, gdy przechodzi przez cały cień Ziemi” – powiedział Noah Petro, dyrektor NASA ds. geografii planetarnej, geofizyki i geochemii. Laboratorium zauważyło, że trudno byłoby to komukolwiek zobaczyć. „Ściemnienie księżyca jest bardzo niskie, ale jeśli ktoś jest w ciemnym miejscu, może zauważyć, że księżyc w pełni nie jest tak jasny jak zwykle”.

READ  Play-offy NBA: Sprzęgło Jaylena Browna 3 ogłusza Indianę, gdy Celtics odbierają mecz 1 Pacers na dogrywce

Jednak Pedro zachęcał ludzi w Azji i Australii, aby wyszli i obserwowali zaćmienie Księżyca.

„Ludzie wychodzą na zewnątrz i patrzą na księżyc jako na doskonałą okazję do połączenia się z naszym księżycem. Zaćmienia (półcieniowe lub całkowite) są świetną wymówką, aby spojrzeć na księżyc i zacząć na niego regularnie patrzeć!”

Więcej informacji o: Eta Aquarits

Każdy roczny deszcz meteorytów zawiera halo, konstelację, z której pochodzą meteory. Konstelacja Wodnika, stąd nazwa Deszcz, znajduje się w ekliptyce, na ścieżce Słońca po niebie.

Akwaryty są Znany tylko przed świtem Ponieważ promienie wschodzą kilka godzin przed wschodem słońca, ogranicza to wieczorny czas, w którym można je zobaczyć.

Ludzie na obszarach północnych, takich jak Kanada, będą mieli mniejsze okno, aby zobaczyć aktywność, powiedział Lunsford z Amerykańskiego Towarzystwa Meteorologicznego, podczas gdy ludzie na półkuli południowej będą mieli promieniowanie, a słońce będzie tam trochę dłużej. Zostań na dole.

Akwarydy zazwyczaj produkują szybsze meteory niż inne, w tym ostatnie zdarzenie Lirydów w kwietniu, które mają tendencję do tworzenia bardziej ciągłych pociągów, co skutkuje śladami dymu. Rozpad płonących szybko meteorytów. Ponieważ prędkość meteorytu zależy od kąta, pod jakim jest skierowany w stronę Ziemi, akwaryty często zderzają się z atmosferą, powiedział Lunsford.

Lunsford zauważył, że w tym roku szczyt meteorytów będzie trwał nieco ponad godzinę, aw przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej, z powodu perturbacji, które powodują, że ślad szczątków zbliża się do Ziemi. Lunsford szacuje, że do 2024 roku mieszkańcy południowych tropików będą mogli zobaczyć od 75 do 100 meteorów na godzinę.

„Nie potrzebujesz drogiego sprzętu; to sposób, w jaki możesz uczestniczyć w astronomii bez wydawania dużych pieniędzy i jest to zabawne” – powiedział Lunsford. „Możesz faktycznie wnieść użyteczny wkład naukowy, licząc liczbę meteorów, które widzisz i próbując sklasyfikować je jako lirydy lub nie-lirydy.

READ  2023 Detroit Lions UTFA Tracker

„Poza tym wczesne świętowanie czwartego lipca… jest jak zobaczenie spadającej gwiazdy. A kto wie, jeśli zobaczysz ich kilka, możesz dokonać wielu wyborów”.

I będą deszcze meteorów

Eta Aquariids będą obecne do 27 maja, ale jeśli przegapisz ich szczyt, wciąż jest mnóstwo okazji do zauważenia meteorytu.

Oto pozostałe deszcze meteorów w 2023 roku i ich szczytowe daty:

• Akwaryty Delty Południowej: 30-31 lipca

• Koziorożce alfa: 30-31 lipca

• Perseidy: 12-13 sierpnia

• Orionides: 20-21 października

• Taryty Południowe: 4-5 listopada

• Taryty Północne: 11-12 listopada

• Leonidy: 17-18 listopada

• Bliźnięta: 13-14 grudnia

• Ursits: 21-22 grudnia

Zaćmienia Słońca i Księżyca

Półcieniowe zaćmienie Księżyca mogą zobaczyć tylko ludzie w niektórych częściach świata, ale istnieją inne możliwości zobaczenia zaćmienia w Twojej okolicy:

Jeśli mieszkasz w Ameryce Północnej, Środkowej lub Południowej, Pierścieniowe zaćmienie Słońca Występuje 14 października, kiedy Księżyc jest skierowany w stronę Słońca, tworząc ostry, ognisty krąg na niebie.

W dniu 28 października A Częściowe zaćmienie Księżyca Można go zobaczyć w Europie, Azji, Australii, Afryce, części Ameryki Północnej i większości Ameryki Południowej.

Również pełnie księżyca

W tym roku będzie 13 pełnych księżyców, z czego dwie w sierpniu. Oto lista pozostałych pełnych księżyców w 2023 roku: Według Farmers Almanach:

• 3 czerwca: Truskawkowy Księżyc

• 3 lipca: Buck Moon

• 1 sierpnia: Księżyc Jesiotra

• 30 sierpnia: Błękitny Księżyc

• 29 września: Księżyc Żniw

• 28 października: Księżyc Łowcy

• 27 listopada: Beaver Moon

• 26 grudnia: Zimny ​​Księżyc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *