Zaparkuj na zewnątrz: pojazdy Hyundai, Kia wycofane z użytku ze względu na zagrożenie pożarowe

title=/

Hyundai i Kia mówią w piątek właścicielom 571 000 SUV-ów i minivanów w USA, aby parkowali je na zewnątrz, ponieważ liny holownicze mogą się zapalić podczas parkowania lub jazdy. (Dawid Zalubowski, Associated Press)

Szacowany czas czytania: 1-2 minuty

DETROIT – Hyundai i Kia mówią właścicielom ponad 571 000 SUV-ów i minivanów w USA, aby parkowali je na zewnątrz, ponieważ uprząż luku holowniczego może się zapalić podczas parkowania lub jazdy.

Stowarzyszeni koreańscy producenci samochodów Pojazdy są przejmowane i ostrzega ludzi, aby trzymali się z dala od budynków do czasu naprawy.

Dotknięte pojazdy Hyundai obejmują Santa Fe 2019-2023, Santa Fe Hybrid 2021-2023, Santa Fe Plug-in Hybrid 2022 i 2023 oraz Santa Cruz 2022 i 2023. Dotyczy to tylko minivanów Kia Carnival 2022 i 2023. Wszystkie mają uprzęże haka holowniczego Hyundai lub Kia, które są dostarczane jako oryginalne wyposażenie lub są instalowane przez dealera.

Koreańscy producenci samochodów twierdzą w dokumentach opublikowanych w czwartek przez amerykańskie organy regulacyjne, że woda może dostać się do płytki drukowanej i spowodować zwarcie, nawet jeśli zapłony są wyłączone.

Hyundai miał jeden pożar i pięć incydentów związanych z uszkodzeniami spowodowanymi wysoką temperaturą, bez obrażeń. Kia nie miała doniesień o pożarach ani obrażeniach.

Najpierw dealerzy usunęli bezpiecznik i moduł komputera haka holowniczego, dopóki poprawka nie była dostępna. Następnie zainstalują nowy bezpiecznik i przedłużenie przewodu, ulepszone złącze, które jest wodoodporne. Właściciele zostaną powiadomieni od 16 maja.

W ubiegłym roku Hyundai wycofał 245 000 SUV-ów Palisade z lat 2020-2022 z powodu podobnego problemu.

Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powiedziała w czwartek, że ostatnie wycofanie jest bezpośrednim wynikiem monitorowania przez agencję zeszłorocznego wycofania Palisade.

Najnowsze historie biznesowe

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

READ  Pete Buttigieg mówi, że awarie Southwest nie są już „napędzane pogodą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *