Zaparkuj na zewnątrz: pojazdy Hyundai, Kia wycofane z użytku ze względu na zagrożenie pożarowe

Hyundai i Kia mówią w piątek właścicielom 571 000 SUV-ów i minivanów w USA, aby parkowali je na zewnątrz, ponieważ liny holownicze mogą się zapalić podczas parkowania lub jazdy.

Hyundai i Kia mówią w piątek właścicielom 571 000 SUV-ów i minivanów w USA, aby parkowali je na zewnątrz, ponieważ liny holownicze mogą się zapalić podczas parkowania lub jazdy. (Dawid Zalubowski, Associated Press)

Szacowany czas czytania: 1-2 minuty

DETROIT – Hyundai i Kia mówią właścicielom ponad 571 000 SUV-ów i minivanów w USA, aby parkowali je na zewnątrz, ponieważ uprząż luku holowniczego może się zapalić podczas parkowania lub jazdy.

Stowarzyszeni koreańscy producenci samochodów Pojazdy są przejmowane i ostrzega ludzi, aby trzymali się z dala od budynków do czasu naprawy.

Dotknięte pojazdy Hyundai obejmują Santa Fe 2019-2023, Santa Fe Hybrid 2021-2023, Santa Fe Plug-in Hybrid 2022 i 2023 oraz Santa Cruz 2022 i 2023. Dotyczy to tylko minivanów Kia Carnival 2022 i 2023. Wszystkie mają uprzęże haka holowniczego Hyundai lub Kia, które są dostarczane jako oryginalne wyposażenie lub są instalowane przez dealera.

Koreańscy producenci samochodów twierdzą w dokumentach opublikowanych w czwartek przez amerykańskie organy regulacyjne, że woda może dostać się do płytki drukowanej i spowodować zwarcie, nawet jeśli zapłony są wyłączone.

Hyundai miał jeden pożar i pięć incydentów związanych z uszkodzeniami spowodowanymi wysoką temperaturą, bez obrażeń. Kia nie miała doniesień o pożarach ani obrażeniach.

Najpierw dealerzy usunęli bezpiecznik i moduł komputera haka holowniczego, dopóki poprawka nie była dostępna. Następnie zainstalują nowy bezpiecznik i przedłużenie przewodu, ulepszone złącze, które jest wodoodporne. Właściciele zostaną powiadomieni od 16 maja.

W ubiegłym roku Hyundai wycofał 245 000 SUV-ów Palisade z lat 2020-2022 z powodu podobnego problemu.

Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powiedziała w czwartek, że ostatnie wycofanie jest bezpośrednim wynikiem monitorowania przez agencję zeszłorocznego wycofania Palisade.

Najnowsze historie biznesowe

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

READ  Następca kończy się 4. sezonem w HBO – The Hollywood Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *