6 dań na wynos z ratusza CNN na temat katastrofy toksycznego pociągu we wschodniej Palestynie w stanie Ohio

(CNN) Od tamtej pory życie mieszkańców małego miasteczka w Ohio wywraca się do góry nogami Wykoleił się pociąg przewożący toksyczne chemikalia Tam na początku miesiąca wywierano presję na najwyższych urzędników Długoterminowy Obawy o zdrowie i wyrazili rosnące niedowierzanie w ratuszu CNN w środę wieczorem.

Prezydent Norfolk Southern, operator pociągu i gubernator Ohio uczestniczyli w ratuszu CNN, który odbył się częściowo we wschodniej Palestynie, małej społeczności Ohio, która widziała pożar dzień po katastrofie kolejowej 3 lutego.

Wściekli i sfrustrowani mieszkańcy przepytywali gubernatora Mike’a DeWine’a i dyrektora generalnego Norfolk Southern Alana Shawa w kluczowych kwestiach, w tym dotyczących bezpieczeństwa powietrza i wody, działań związanych z oczyszczaniem oraz tego, czy chemikalia uwolnione po wypadku mogą mieć długoterminowe skutki zdrowotne dla ich rodzin i dzieci.

Jim Stewart, 65-letni mieszkaniec wschodniej Palestyny, powiedział, że jest zły i zniesmaczony tym, co stało się z jego rodzinnym miastem.

„Nie czuję się teraz bezpiecznie w tym mieście. Odebrałeś mi to” – powiedział Stewart Shawowi w ratuszu.

Stewart, która powiedziała, że ​​mieszka w pobliżu miejsca katastrofy, powiedziała, że ​​odczuwa bóle głowy z powodu smrodu unoszącego się z jej domu. Kilka tygodni po wykolejeniu.

„Teraz skróciłeś mi życie? Chcę przejść na emeryturę i cieszyć się nim. Jak będziemy się nim cieszyć? Wypaliłeś mnie” – powiedział Stewart do Shawa. – Zrobiłeś ze mnie wściekłego człowieka.

W odpowiedzi Shah przeprosił i obiecał naprawić to, przeprowadzając odpowiednie sprzątanie i zwrot pieniędzy mieszkańcom. Ale wielu mieszkańców opuściło ratusz. IOdpowiedział pomimo ich wielokrotnych prób wyjaśnienia środków bezpieczeństwa.

Oto relacje z ratusza:

Kwestie bezpieczeństwa, gdy objawy się pogarszają

Eksperci twierdzą, że lokalne powietrze i woda są bezpieczne. Jednak niektórzy mieszkańcy odczuwają bóle głowy, zawroty głowy, nudności i krwawienia z nosa po katastrofie pociągu – problemy zdrowotne, których, jak twierdzą, nie doświadczyli przed wypadkiem.

Courtney Newman, matka i nauczycielka ze Wschodniej Palestyny, powiedziała, że ​​miała pewne problemy zdrowotne po powrocie do domu po katastrofie kolejowej.

„W piątek zabrałam go do pediatry. Powiedziano mi, że nie mają CDC, wytycznych Departamentu Zdrowia – nic nie mogli zrobić” – powiedziała.

Dyrektor Departamentu Zdrowia Ohio Dr. Bruce Vanderhoff zauważył, że zajmowanie się potencjalnym narażeniem na toksyny „nie powinno być w sterówce” wielu lekarzy.

Vanderhoff poinformował, że jeśli ktoś czuje, że nie może uzyskać oceny, której potrzebuje, państwo zapewnia dodatkowe środki. Pacjenci mogą poprosić swojego lekarza, aby zadzwonił do powiatowego wydziału zdrowia, aby połączyć się z toksykologami, którzy mogą udzielić fachowej porady, powiedział Vanderhoff.

READ  Trump wspiera kandydatkę na wiceprezydenta Kristi Noem, która zabiła swojego psa

Powiedział, że departament zdrowia utworzył również klinikę, aby pomóc mieszkańcom, którzy nie mają lekarza lub potrzebują dodatkowego wsparcia.

Urzędnicy obiecali pozostać we wschodniej Palestynie i kontynuować testy

Nene Stewart, która mieszka we wschodniej Palestynie, powiedziała Devine’owi, że polega na wodzie butelkowanej, ponieważ nie wie, czy jej domowa woda jest bezpieczna.

„Nie wierzę w to, co mówią” – powiedział Stewart w środę wieczorem. – Więc nie wiem, kto mówi prawdę.

Devine przyznał, że nadal trwają prace nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkich źródeł wody w mieście. Powiedział, że ci, którzy mają prywatne studnie, nie powinni korzystać z wody, dopóki nie zostanie przetestowana. Niektóre potoki i strumienie są obecnie uważane za niebezpieczne, a urzędnicy monitorują je za pomocą testów.

„Nie mówimy ci, że wszystko jest idealne” – powiedział Devine.

Urzędnicy szacują, że tysiące ryb padło z powodu zanieczyszczenia strumieni i rzek. W środę Devine powiedział, że ryby zostały zabite w ciągu pierwszych 24 godzin po uwolnieniu chemikaliów i nie było dowodów na zabijanie ryb po pierwszym uwolnieniu.

Devine powiedział, że urzędnicy radzili mieszkańcom, aby nie korzystali z wody wiejskiej ani wody z prywatnych studni.

Według Agencji Ochrony Środowiska wyniki pobierania próbek wody miejskiej w mieście nie wykazują „żadnych obaw dotyczących jakości wody”.

Devine powiedział, że stara się rozwiać podejrzenia mieszkańców wschodniej Palestyny, dostarczając „najlepszych informacji” dotyczących wykolejenia.

„Czasami nie znamy wszystkich informacji” – powiedział. „Czasami mylimy się co do faktów – ale nie ma takiej możliwości, żebym przekazał tobie lub jakiemukolwiek innemu obywatelowi fakt, który moim zdaniem jest błędny”.

Jak urzędnicy planują odpowiedzialność Norfolk Southern

Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych nakazała Norfolk Southern pokrycie pełnych kosztów sprzątania po katastrofie kolejowej.

„EPA ma specjalne uprawnienia w takich sytuacjach, w których możemy zmusić firmy, które powodują wstrząsy oraz szkody środowiskowe i zdrowotne dla społeczności, tak jak zrobił to Norfolk Southern, do posprzątania bałaganu, który spowodowały i zapłacenia za to”. — powiedział administrator EPA, Michael Reagan.

Powiedział, że Norfolk Southern musi przedstawić plan pracy szczegółowo opisujący, w jaki sposób zamierzają oczyścić wodę, glebę i gruz, a także zwrócić EPA koszty świadczenia usług porządkowych mieszkańcom ich domów i firm. Norfolk Southern musi również uczestniczyć w publicznych spotkaniach, aby wyjaśnić swoje postępy.

READ  Rekord Stephena Curry'ego z 50 setami w Game 7, gdy Warriors wyeliminowali Kings

Konieczność uczestniczenia w spotkaniach pojawiła się po tym, jak przedstawiciele firmy nie pojawili się wcześniej w gminnym ratuszu, powołując się na groźby pod adresem pracowników.

„Jeśli Norfolk Southern zdecyduje, że nie chce zastosować się do nakazu, EPA wkroczy, aby nie było zakłóceń w świadczeniu usług, wykonaj te obowiązki, jednocześnie nakładając na firmę grzywnę w wysokości do 70 000 USD dziennie, a następnie pokryjemy nasze koszty na zapleczu” – powiedział Reagan w środę na korytarzu. „Prawo upoważnia nas do obciążenia Norfolk Southern nawet trzykrotnością kosztów sprzątania”.

Dyrektor generalny Shah powiedział, że firma planuje podjąć szereg kroków w celu ograniczenia długoterminowego wpływu chemikaliów na ziemię i wody gruntowe, w tym rozerwanie wykolejonych torów i usunięcie leżącej pod nimi gleby.

Shaw powiedział, że jego firma współpracuje z Agencją Ochrony Środowiska nad „długoterminowym planem łagodzenia skutków”.

Shaw powiedział, że początkowo czuli, że mają „rozsądny ekologicznie plan oparty na zasadach inżynierii”, aby poradzić sobie z rozlaną chemicznie glebą, ale po sprzeciwie ze strony społeczności Norfolk Southern zdecydowało się całkowicie usunąć tory. Oczekuje się, że starania rozpoczną się na początku przyszłego miesiąca.

Shah powiedział, że nadal monitorują testy przeprowadzane przez różne agencje i wykonawców oraz przeprowadzają testy wód gruntowych na miejscu i na obszarach otaczających.

Części pociągu towarowego Norfolk Southern, który wykoleił się we wschodniej Palestynie w stanie Ohio 4 lutego.

Gubernator mówi, że zostanie na noc we wschodniej Palestynie po naciskach ze strony mieszkańca

Po tym, jak mieszkaniec naciskał go, by został we wschodniej Palestynie, Devine powiedział, że spędzi noc w mieście.

Mieszkaniec Ben Ratner zapytał gubernatora, który przebywał we Wschodniej Palestynie tylko przez kilka godzin za każdym razem, i czy mógłby zostać w pobliżu wykolejonego pociągu.

Devine upierał się, że nocowanie w okolicy jest bezpieczne. Urzędnicy państwowi i inni eksperci chcą pozostać w mieście, dopóki toksyczne chemikalia z wykolejenia pociągu na początku tego miesiąca nie zostaną usunięte, powiedział Devine.

Zapytany o przyszłość wschodniej Palestyny ​​Devine powiedział: „Istnieje obawa, że ​​zostaniesz sam. Będziemy tam… i zrobimy to, co trzeba”.

READ  GM redukuje setki miejsc pracy, aby obniżyć koszty

Gubernator powiedział, że jest zaangażowany we wschodnią Palestynę, a urzędnicy „zrobią wszystko, co w naszej mocy, aby mieć lepszą przyszłość dla was i lepszą przyszłość dla waszych dzieci”.

W odpowiedzi na pytanie mieszkańca Reagan, szef EPA, zapewnił mieszkańców, że będzie wychowywał swoje dzieci we wschodniej Palestynie.

„Jako ojciec rozumiem sceptycyzm. Jestem przede wszystkim ojcem i rozumiem sceptycyzm, ale mogę wam powiedzieć, co mówi nam nauka, a te odczyty wskazują, że istnieją bezpieczne poziomy” – powiedział Reagan. „Nauka mówi nam, że nie ma dawek powyżej pewnych poziomów, które powodują niekorzystne skutki zdrowotne”.

Burmistrz jest ostrożnym optymistą, że miasto się odbije, ale mówi, że zależy to od działań porządkowych

Podczas ratusza burmistrz East Palestine Trent Conaway powiedział, że wciąż szuka odpowiedzi.

„W mieście panuje duży strach” – powiedział Conaway, zwłaszcza od ludzi mieszkających w pobliżu torów kolejowych, na których doszło do wypadku.

„Są uczciwi i chcą odpowiedzi” – powiedział Conaway. „Dostaniemy te odpowiedzi”.

Zauważył, że jest ostrożnym optymistą, że jego społeczność odbije się, wskazując na zapewnienia urzędników i ekspertów.

„To będzie bardzo długi proces i, wiesz, w końcu, miejmy nadzieję, że dobiegnie końca, miejmy nadzieję, że wróci do tego, co było, właściwie lepiej niż było. To nasz główny cel” – powiedział Conaway.

Tymczasem właściciele firm we wschodniej Palestynie również wyrazili zaniepokojenie piętnem otaczającym miasto po wykolejeniu.

Pytania mieszkańców pozostają bez odpowiedzi

Prezes Norfolk Southern, Shaw, odmówił odpowiedzi na powtarzające się pytania mieszkańców dotyczące dochodzenia w sprawie wypadku i szczegółów, co spowodowało wykolejenie, mówiąc, że „zabroniono mu” mówić o dochodzeniu.

„Bardzo mi przykro, że coś takiego spotkało tę społeczność” – powiedział. „To, co mogę zrobić, co zrobię, to naprawić”.

„Zamierzamy odpowiednio posprzątać, zwrócimy pieniądze obywatelom, zainwestujemy w długoterminowe zdrowie tej społeczności” – powiedział Shaw. „Zamierzam to dopilnować i będziemy tutaj. I będziemy współpracować z tymi liderami społeczności, aby pomóc ci się rozwijać”.

Norfolk Southern planuje przejrzeć wyniki dochodzenia przeprowadzonego przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Transportu i wykorzystać dane, aby „dowiedzieć się, co mogliśmy zrobić lepiej”, dodając, że firma wdrożyła już nowe wewnętrzne środki bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *