7000 pielęgniarek strajkuje w 2 nowojorskich szpitalach

Komentarz

Ponad 7000 pielęgniarek w dwóch głównych nowojorskich systemach szpitalnych strajkuje po zerwaniu rozmów w poniedziałek rano, zagłębiając się w personel i obciążenie pracą, które, jak twierdzą, pozostawiło ich szeregi przytłoczone pandemią i nie tylko.

Podjęte w ostatniej chwili rozmowy mające na celu uniknięcie strajku w szpitalu Mount Sinai na Manhattanie i Montefiore Medical Center w Bronksie nie powiodły się po tym, jak związkowi negocjatorzy wyszli po 1 w nocy, powiedziała rzeczniczka Mount Sinai Lucia Lee. Stowarzyszenie Pielęgniarek Stanu Nowy Jork odrzuciło propozycję gubernator stanu Nowy Jork Cathy Hochul (D), aby skierować spór do wiążącego arbitrażu.

Przedstawiciele obu szpitali powiedzieli, że związek odrzucił prawie 20-procentową podwyżkę płac, którą pielęgniarki z organizacji rówieśniczych zaakceptowały w poprzednich rozmowach negocjacyjnych.

W oświadczeniu burmistrz Nowego Jorku Eric Adams (D) nalegał, aby wszystkie strony „pozostały przy stole negocjacyjnym tak długo, jak długo zajmie osiągnięcie dobrowolnego porozumienia”.

Strajk ma miejsce, gdy North East stoi w obliczu potencjalnej fali przypadków Covid-19 generowanej przez XBB. 1.5, część wariantu omicron, która powoduje wzrost infekcji po sezonie wakacyjnym 2021-22. Infekcje nowym wariantem skoczyły z 2 procent przypadków w USA na początku grudnia do ponad 27 procent w pierwszym tygodniu stycznia. Oceny Przez amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Uważa się, że ponad 70 procent przypadków na północnym wschodzie to XBB. 1.5 Według CDC w Nowym Jorku liczba hospitalizacji związanych z Covid-19 wzrosła w ubiegłym tygodniu o 4 procent. Liczba zgonów wzrosła w ciągu ostatniej doby o 27 procent.

Nowy wariant XBB.1.5 jest nadal „wysoce zakaźny”, napędzając falę Covid

Związki zawodowe pielęgniarek w całym kraju strajkują od wybuchu pandemii w 2020 r., co ich zdaniem zakłóca opiekę nad pacjentami i naraża pracowników służby zdrowia na niebezpieczeństwo.

Ponad 400 pielęgniarek odeszło z pracy Szpital w Chicago styczeń 3-go trzydniowy strajk pogłębił braki kadrowe po redukcji etatów. Pielęgniarki Oakland i Berkeley w Kalifornii., pięciodniowy strajk rozpoczynający się w Wigilię Bożego Narodzenia. Kolejnych 400 pracowników służby zdrowia – w tym asystentów pielęgniarskich, techników chirurgów, farmaceutów, dietetyków i asystentów laboratoryjnych – rozpoczęło pięciodniowy strajk. Marina Del Rey w Kalifornii.., w dniu 12 grudnia, podobne obawy.

READ  W ten weekend nad Stanami Zjednoczonymi przechodzą dwie potężne burze

Pielęgniarki z Nowego Jorku osiągnęły porozumienie z siedmioma innymi szpitalami w ramach wspólnych ram negocjacyjnych. Otrzymają 20-procentowy wzrost wynagrodzeń w ciągu trzech lat, a szpitale zgodziły się na wyższe standardy kadrowe.

„Od [New York City] „Cztery miesiące temu pielęgniarki zaczęły negocjować nasze kontrakty i powiedzieliśmy, że naszym problemem numer jeden jest przewlekły kryzys kadrowy, który szkodzi opiece nad pacjentem” – powiedziała w piątek dziennikarzom Nancy Hagens, prezes Stowarzyszenia Pielęgniarek Stanu Nowy Jork. „Bezpieczny personel oznacza posiadanie wystarczającej liczby pielęgniarek, aby zapewnić bezpieczną, wysokiej jakości opiekę każdemu pacjentowi. Jest to problem, który nasi pracodawcy ignorowali, szukali wymówek i walczyli z nim.

Pielęgniarki postanowiły „odejść od łóżek pacjentów”, powiedział Montefiore w oświadczeniu, „zaszczepiając strach i niepewność w całej naszej społeczności”.

„Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pacjentów. Jesteśmy gotowi zminimalizować zakłócenia i zachęcić pielęgniarki z Mount Sinai do dalszego świadczenia światowej klasy opieki pomimo strajku NYSNA” – powiedziała rzeczniczka Mount Sinai Lee w oświadczeniu.

W poście na Twitterze związek poinformował, że pacjenci odwiedzają system szpitalny.Nasza linia strajku nie została przekroczona”. Zapraszał pacjentów do przyłączenia się do demonstracji po otrzymaniu opieki.

„Pielęgniarki przeszły przez piekło i wróciły dla swoich pacjentów” – powiedział w oświadczeniu kongresmen Jamal Bowman (DNY). „Stoczyli już niewyobrażalne bitwy, aby utrzymać nas w zdrowiu i życiu, i nie muszą dalej walczyć. Bezpieczne wskaźniki personelu i zdrowe warunki są powszechne w każdym szpitalu.

Amerykański system opieki zdrowotnej już teraz boryka się z niedoborem pielęgniarek. Według kwietniowego badania od 2020 do 2021 roku liczba zarejestrowanych pielęgniarek w kraju spadła o 100 000. Opublikowano w czasopiśmie Health Affairs.

American Association of Colleges of Nursing stwierdziło, że szkoły pielęgniarskie odrzucą 91 938 kandydatów na programy pielęgniarskie w 2021 roku z powodu braku wykwalifikowanych instruktorów.

READ  Rosyjscy bojownicy przejmują kontrolę nad kluczową wioską w pobliżu Pakmut: aktualizacje na żywo

Niedobór może się pogłębić: według Krajowej Rady Państwowych Izb Pielęgniarskich średni wiek zarejestrowanej pielęgniarki to 52 lata. Dla porównania, według danych federalnych jest o 42 lata młodszy dla reszty siły roboczej w USA. Eksperci twierdzą, że sugeruje to zbliżający się boom emerytalny wśród pielęgniarek, chyba że pracodawcy opieki zdrowotnej zintensyfikują działania związane z rekrutacją lub zatrzymaniem.

Fenit Nirappil I Lauren Weber przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *