Akcje, wiadomości, zarobki i dane

31 minut temu

Spada zaufanie do francuskiego biznesu

Kosze na śmieci wypełniają ulice podczas strajku kolekcjonerów w Paryżu, Francja, 20 marca 2023 r. Śmieciarze przyłączyli się do masowego strajku w całej Francji przeciwko planom reformy emerytalnej.

Mustafa Yalcin | Agencja Anadolu | Dobre zdjęcia

Zaufanie przedsiębiorców we Francji spadło w marcu. Statystyka Pokazał Narodowy Instytut Statystyczny.

Indeks, opracowany na podstawie odpowiedzi menedżerów biznesowych, spadł o punkt od lutego, chociaż nadal był powyżej długoterminowej średniej.

Osłabienie nastrojów odnotowano w handlu detalicznym, usługach, przetwórstwie przemysłowym i budownictwie, poprawę zanotowano jedynie w handlu hurtowym.

Nastroje w niemieckim biznesie wzrosły w lutym piąty miesiąc z rzędu, wynika z danych opublikowanych w poniedziałek. Indeks klimatu biznesowego Ifo.

– Jenny Reid

Godzinę temu

Europejskie giełdy otworzyły się wyżej

Akcje europejskie wzrosły wcześnie w poniedziałek, a indeks Stoxx 600 wzrósł o 0,5% o 8:20 czasu londyńskiego.

Zapasy ropy i gazu wzrosły o 1,44%, akcje górnictwa wzrosły o 1,36%, a banki zyskały 1,2%, aby odzyskać nieco pozytywnego impetu.

Sprawdź wykres…

Indeks Stoxx 600.

2 godziny temu

Bailey: „Odporne” banki w Wielkiej Brytanii, główny nacisk na inflację

W przemówieniu wygłoszonym w poniedziałek wieczorem, prezes Banku Anglii Andrew Bailey powiedział, że jest przekonany, że brytyjski system bankowy i ramy regulacyjne pozwolą bankowi centralnemu skoncentrować się na ograniczaniu inflacji.

Opisał brytyjskie banki jako „dobrze przygotowane do wspierania gospodarki, z silną pozycją kapitałową i płynnościową”. poinformowało Sky News.

„Ten kraj ma silny reżim polityki makroostrożnościowej. Dzięki komitetowi polityki pieniężnej, który chroni stabilność finansową, komitet ten może skupić się na swoim podstawowym zadaniu, jakim jest przywrócenie inflacji do celu” – powiedział Bailey.

BoE podniósł główną stopę procentową o 25 punktów bazowych do 4,25% w zeszłym tygodniu po tym, jak inflacja wzrosła do lepszego niż oczekiwano 10,4% w lutym.

READ  Antalya: Dziesięć rannych, jedna zginęła w wypadku kolejki linowej w Turcji

– Jenny Reid

3 godziny wcześniej

Nie zmierzamy do globalnego kryzysu finansowego: CEO

Politycy mają rację, że najpierw strzelają, a później zadają pytania, w obliczu niedawnej zmienności bankowej, powiedział CNBC założyciel i dyrektor generalny ABB Invest, Thanos Babasavvas.

5 godzin temu

Założyciel Binance wymieniony w amerykańskiej skardze w związku z upadkiem Bitcoina, Etheru

Ceny Bitcoina i Etheru spadły o około 3% w azjatyckim porannym handlu Pomiary walut – po tym, jak władze USA złożyły skargę na giełdę kryptowalut Finance i jej współzałożyciela Changpeng Zhao.

W zgłoszeniu zarzuca się, że firma aktywnie zabiegała o użytkowników z USA i zastąpiła własny „bezużyteczny program zgodności” giełdy.

Bitcoin spadł o 3,09% w ciągu ostatnich 24 godzin, notując 27 003 USD, zgodnie z Coin Metrics – podczas gdy Ether również spadł o 2,95% do 1712 USD.

Od pierwszego kwartału 2021 r., kiedy Bitcoin zyskał 103,73%, Bitcoin rośnie o około 63% kwartał do kwartału, w tempie oznaczającym najlepszy kwartał w historii. Jest na dobrej drodze, aby zobaczyć zyski trzeci miesiąc z rzędu.

Ether również wzrósł o 41,3% w kwartale, w tempie dla najlepszego kwartału od czasu, gdy kryptowaluta zyskała ponad 150% w pierwszym kwartale 2021 roku.

– Rohan Goswami, Gina Brancola, Jihye Lee

8 godzin temu

CNBC Pro: Zarządzający funduszem ujawnia 3 akcje do kupienia, gdy spółki o małej kapitalizacji osiągnęły wieloletnie szczyty

Wyprzedaż rynkowa na początku tego miesiąca dotknęła akcje spółek o małej kapitalizacji bardziej niż ich rówieśników o dużej kapitalizacji.

Mimo to Josh Bennett, starszy menedżer portfela w firmie Alger, uważa, że ​​zmienność stworzyła inwestorom możliwości wyboru akcji, które mogą osiągać lepsze wyniki w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Bennett wymienił trzy akcje, które według niego mogą odbić się w czasie potencjalnej recesji.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

7 godzin temu

READ  Erdogan mówi, że przywódca Państwa Islamskiego został zabity w Syrii przez turecki wywiad

Finanse Azji i Pacyfiku, banki rosną, ponieważ umowa SVB zapewnia ulgę na Wall Street

8 godzin temu

CNBC Pro: Morgan Stanley aktualizuje akcje z nadwagą — oto 5

Pomimo zmienności rynkowej, Morgan Stanley w marcu dokonał aktualizacji kilku akcji, w tym amerykańskich i globalnych.

Lepsze rozmowy dotyczą technologii, farmaceutyków i nie tylko, a bank oferuje podwójną podwyżkę za akcję. Oto pięć akcji ulepszonych przez bank inwestycyjny:

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

5 godzin temu

Rynki europejskie: Oto wstępne zaproszenia

Rynki europejskie zapowiadają pozytywny początek we wtorek.

Oczekuje się, że brytyjski indeks FTSE 100 wzrośnie o 18 punktów do 7498, niemiecki DAX wzrośnie o 41 punktów do 15177, francuski CAC wzrośnie o 24 punkty do 7104, a włoski FTSE MIB wzrośnie o 85 punktów do 25822.

We wtorek mają zostać ogłoszone wyniki finansowe Grupy MAN, a publikacje danych obejmą dane dotyczące koniunktury we Francji oraz dane dotyczące zaufania konsumentów we Włoszech.

– Holly Elliott

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *