Bedoes – Gustaw, czyli WIELKIE WOW wśród słuchaczy

0
Bedoes - Gustaw analiza rapgra.eu portal hip-hop

Dzisiejszej nocy pisaliśmy o ostatniej odpowiedzi Bedoesa na diss Filipka. Wygląda na to, że to doszczętny koniec tej walki. Jak to Borys zapowiadał w swoim nocnym poście, który jak się okazało – jest, ale nie jest usunięty – na kanale SB Maffiji wyszedł nowy numer. Zupełnie w innym stylu od tego, do którego raper zdążył nas przyzwyczaić w płycie „Aby śmierć miała znaczenie”. Oto zupełnie nowy… Bedoes – Gustaw!

 

Wystarczyło poczekać kilka godzin, by cała sytuacja związana z usunięciem wpisu z dissem Borysa znalazła swoje ujście. Dzisiaj, około godziny 15:00 umieścił on wyjaśniające wszystko video na swoim fanpage. Dodatkowo zapowiedział, że możemy spodziewać się nowości…

„NINIEJSZYM DEMENTUJĘ, ŻE USUNĄŁEM WCZORAJSZY POST Z DISSEM. WYDARZYŁO SIĘ COŚ DZIWNEGO, PONIEWAŻ JAKO ADMINISTRATOR CAŁY CZAS GO WIDZĘ I Z NIEWIADOMYCH PRZYCZYN POST ZOSTAŁ ZDJĘTY Z OGÓLNEGO DOSTĘPU DLA WAS. OSTATNI RAZ WRZUCAM W KOMENTARZU MOJĄ ODPOWIEDŹ DLA WSZYSTKICH, KTÓRYCH OMINĄŁ WIECZORNY SPONTANIK, A JESZCZE DZIŚ ZAPRASZAM NA KANAŁ SB MAFFIJI. BEEF JEST SKOŃCZONY, CZAS OTWORZYĆ NOWY ROZDZIAŁ.”

Dla przypomnienia, chodziło o ten wpis:

Bedoes - Gustaw analiza rapgra.eu portal hip-hop

I już po niespełna dwóch godzinach, zupełnie niespodziewanie, jak grom z jasnego nieba pojawiło się to

Bedoes – Gustaw:

Bedoes prezentuje pierwszą zapowiedź swojego drugiego albumu. “Gustaw” to singiel, który ukazuje zarówno muzyczną, jak i życiową ewolucję rapera, który wzbudził masowe kontrowersje albumem “Aby Śmierć Miała Znaczenie” z Kubi Producentem. 20 kilo mniej, kilkadziesiąt koncertów i tysiące płyt później Młody Borek wraca z nowym nastawieniem i energią, żeby stawić opór zmasowanej fali bezrefleksyjnego hejtu.

„Pisze o mnie każdy polski hip-hopowy portal
Gada o mnie twoja dupa, koleżanka, kolega i twoja siostra
Czas obudzić ten kraj, a i tak skurwiele dałem wam pospać”

Track zupełnie inny niż wszystkie dotychczasowe produkcje Bydgoszczanina. Zaskoczyło nas nowe, świeże jak bryza flow i niebanalne wersy. Śmiemy podejrzewać, że biorąc pod uwagę trwający beef z Filipkiem – była to akcja pod PR. Teraz dosłownie każdy mówi o porachunkach tych dwóch panów… a jeżeli już wspominać o przemianie i wyjść do ludzi z czymś nowym, zaskoczyć… to zdecydowanie mówić o tym z rozmachem, werwą, ogniem! Krzyczeć tak, by wieść doszła do jak największej ilości słuchaczy. Odbiór kawałka na pierwszy rzut oka jest również zdecydowanie inny – pozytywny. Chłopak przekonał do siebie wielu, a także wzbudził szacunek. Jak skomentuje to Filipek? Czy w tym wypadku już cisza będzie najlepszą decyzją?

„Nic nie jest za darmo, by ujrzeć ocean musiałem przepłynąć to szambo
Moja ex dzwoni nie mogę odebrać, jestem na randce z karmą”

Mój pies ma na imię Gustaw, i nawet on bywa od Ciebie mądrzejszy!

Jednym utworem artysta zaprezentował to, co istotne. Konkretnie opisał przede wszystkim swoje życie – swoją byłą i obecną sytuację, nie lał wody tak jak w poprzednich dissach. Być może był to zamierzony zabieg, by wejść z pier*olnięciem. Kontrowersyjność często wzbudza niesmak w ludziach, grunt to się nie poddać i dążyć do swego mimo wszystko – tak interpretujemy tą produkcję.

„Gdy zaczynałem, to nie miałem nic
Każdy się śmiał, albo olewał”

„A dzieciaki z prywatnej szkoły potrafiły śmiać się
Że mam tani plecak”

„Mama poleciała na wyspy
Sprzątała kible i spała po śmieciach
Babcia się mną zajmowała
Bo tata miał w chuju, gdzie jest jego dzieciak”

Bedoes – Gustaw daje do myślenia. I dał do myślenia. Całość została wręcz doskonale opatentowana, a sytuacja wykorzystana w stu procentach. Co myślicie o tym Wy?

„Ale szanuję tych co tak jak ja nic nie mieli
To moi ludzie”


Jarasz się dobrą muzyką? Polub Nas!