Co warto wiedzieć w tym tygodniu

W nadchodzącym tygodniu na inwestorów czekają debaty na temat pułapu zadłużenia, wyższe zyski detaliczne i protokoły z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (R-Calif.) powiedział, że sobotnie debaty na temat pułapu zadłużenia nie zostaną wznowione, dopóki prezydent Biden nie wróci z podróży do Japonii na spotkanie G-7. Przed opuszczeniem G-7 w niedzielę Biden nazwał stanowisko GOP w sprawie pułapu zadłużenia „nie do zaakceptowania” i powiedział „czas, aby druga strona odeszła od swoich skrajnych stanowisk”. Oto krosna „byłej randki” sekretarz skarbu Janet Yellen z 1 czerwca.

W piątek obie strony zawiesiły rozmowy, budząc wątpliwości co do prawdopodobieństwa zawarcia umowy i wysyłając rynki w dół.

Jednak wszystkie trzy główne indeksy nadal zakończyły tydzień wzrostami, zwłaszcza Nasdaq, który wzrósł o ponad 3%.

Nasdaq i S&P 500 miały swój najlepszy tydzień od marca i najwyższe tygodniowe zakończenie od sierpnia 2022 r. Od początku roku Nasdaq wzrósł o ponad 20%, a S&P 500 o ponad 9%; Średnia przemysłowa Dow Jones ledwo trzyma się rocznych zysków.

Akcje wzrosły w zeszłym tygodniu po tym, jak zyski sektora detalicznego uderzyły w ostrożny ton w wydatki konsumpcyjne w tym roku, ale ostrzeżenia o pełnej recesji jeszcze się nie pojawiły.

W nadchodzącym tygodniu wyniki Dollar General (DG), Costco (COST) i BJ’s (BJ) dostarczą dodatkowych informacji na temat zdrowia konsumentów. Wyniki Walmart (WMT) wskazywały na korzyści dla niektórych detalistów, ponieważ bogatsi konsumenci handlują, aby zaoszczędzić pieniądze, ponieważ inflacja wywiera presję na budżety domowe.

„W Walmart, w Target, w TJX widzieliśmy transakcje w różowo pozytywnym roku, co sugeruje pewien kompromis po stronie wartości równania, ponieważ niektórzy kluczowi konsumenci dokonują różnych wyborów”, powiedziała w piątek analityczka detaliczna Bernstein, Aneesha Sherman. w Yahoo Finance na żywo. „Niektóre nowe dane pokazują, że nie było tego w zeszłym roku. Więc jeśli chodzi o wartość sprzedaży detalicznej, myślę, że to pozytyw”.

READ  Akcje w USA są mieszane, ponieważ inwestorzy zastanawiają się nad możliwością podwyżki stóp

Na froncie technologicznym oczekuje się, że Nvidia (NVDA), której akcje wzrosły w tym roku o ponad 100%, ma ogłosić zyski w środę.

Gdy inwestorzy przygotowują się do zakończenia najbardziej agresywnej kampanii podwyżek stóp procentowych prowadzonej przez bank centralny od wczesnych lat 80., dane ekonomiczne skłaniają ich do szukania dalszych wskazówek co do dalszych działań banku centralnego.

W czwartek zostanie opublikowany drugi szacunek PKB za pierwszy kwartał, uwzględniający wzrost w pierwszym kwartale i preferowaną przez bank centralny miarę inflacji, wskaźnik cen wydatków na konsumpcję osobistą (PCE), kolejny sprawdzian za I kwartał.

Ekonomiści spodziewają się, że „podstawowy” PCE – który wyklucza bardziej zmienne koszty żywności i energii – wzrósł o 4,9% w skali roku w pierwszym kwartale, bez zmian od pierwszego czytania; Oczekuje się, że „podstawowy” PCE wzrósł w kwietniu o 0,3%, bez zmian od marca.

Ale pułap zadłużenia pozostaje najważniejszym czynnikiem dla inwestorów, dopóki nie zostanie osiągnięte rozwiązanie w toczących się negocjacjach.

Tradycyjnie, gdy rynki zbliżają się do „daty X” — czyli daty niewywiązania się przez Stany Zjednoczone ze swoich zobowiązań — na rynkach w ciągu dwóch tygodni poprzedzających tę datę waży się możliwość niewywiązania się z zobowiązań.

Prezydent USA Joe Biden i prezydent Indonezji Joko Widodo biorą udział w wydarzeniu Global Infrastructure and Investment Partnership podczas szczytu G7 w hotelu Grand Prince w Hiroszimie w Japonii, 20 maja 2023 r. REUTERS/Jonathan Ernst

„Jeśli data X minie bez formalnego niewypłacalności, spadek w drugim kwartale wyniesie 5% do 3750, ale okaże się tymczasowy”, napisał w piątek zespół globalnej ekonomii i strategii UBS w notatce dla klientów.

„Jednotygodniowy okres bez kuponu może wywołać 20% spadek akcji do poziomu 3400 i utrzymać je na niskim poziomie do trzeciego kwartału, zanim pod koniec roku wzrośnie nieco do poziomu 3800. Wysoce nieprawdopodobny scenariusz. miesiąca bezkuponowego spowoduje natychmiastowy 30% spadek zapasów. , nastąpi również bardzo słabe ożywienie.”

READ  Zawaliła się autostrada międzystanowa 95 w Filadelfii, która ma zostać ponownie otwarta w ciągu 2 tygodni, mówi gubernator

S&P 500 zamknął się w piątek na poziomie 4191.

Ponieważ sezon zysków dobiega końca w tym tygodniu, debaty na temat pułapu zadłużenia będą również pojawiać się w rozmowach inwestorów.

Wchodząc w piątek, S&P 500 zwrócił 94%. Według Evercore ISI firmy pokonują szacunki średnio o 6,5%, jednocześnie odnotowując drugi kwartał z rzędu spadków przychodów.

Jednak akcje odnotowały wzrosty od początku sezonu wyników za pierwszy kwartał, a szeroko dyskutowana recesja jeszcze nie dotknęła rynków.

„Kiedy myślimy o czasie recesji, konsument pozostaje kluczowy”, napisał Julian Emanuel, który kieruje strategią kapitałową i portfelową w Evercore ISI, w notatce dla klientów w piątek.

„Odporny konsument był w dużej mierze tematem wyników za pierwszy kwartał, chociaż banki i detaliści, którzy księgowali wyniki na sezon wyników, odnotowali w tym kwartale pewne spadki. Tempo spadku może ponownie wywrzeć presję na wyceny zgodnie z historycznymi trendami korekt”.

Kalendarz tygodniowy

Poniedziałek

Dane ekonomiczne: Nie przewiduje się publikacji żadnych istotnych danych ekonomicznych.

Przychód: Ryanair (RYAAY), Zoom (ZM)

Wtorek

Dane ekonomiczne: S&P Global US Manufacturing PMI, maj, wstępny odczyt (oczekiwano 50,0, poprzednio 50,2); S&P Global US Services PMI, maj, odczyt wstępny (poprzednio 53,6); Sprzedaż nowych domów, kwiecień (oczekiwana stopa roczna 660 000, poprzednio 683 000); Sprzedaż nowych domów, miesiąc do miesiąca, kwiecień (oczekiwano -3,4%, poprzednio +9,6%);

Przychód: AutoZone (AZO), BJ’s Wholesale Club (BJ), Dick’s Sporting Goods (DKS), Intuit (INTU), Lowe’s (L), Willams & Sonoma (WSM), Palo Alto Networks (PANW), Toll Brothers (TOL), Urban Firmy wyposażeniowe (URBN)

Środa

Dane ekonomiczne: Wnioski o kredyt hipoteczny MBA (poprzednio -5,7%); protokół FOMC

Przychód: Abercrombie & Fitch (ANF), BMO (BMO), elf Beauty (ELF), Kohl’s (KSS), Nvidia (NVDA), petco (WĄTEK), Czerwony robin (RRGB), płatek śniegu (Śnieg)

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: najnowsze aktualizacje - The New York Times

Czwartek

Dane ekonomiczne: Początkowe liczby nowych bezrobotnych (oczekiwane 250 000, wcześniejsze 242 000); PKB za pierwszy kwartał, drugie szacunki (oczekiwana stopa roczna +1,1%, poprzednio +1,1%)

Przychód: Autodesk (ADSK), Best Buy (BBY), Burlington (BURL), Build-A-Bear (BLDR), Costco (COST), Deckers Outdoor (DECK), Dollar Tree (DLTR), Gabe (GPS), Marvell (MRVL) ) ), Medtronic (MDT), Ralph Lauren (RL), RH (RH), Ulta Beauty (ULTA), TD Bank (TD), Workday (WDAY)

Piątek

Dane ekonomiczne: Dochody osobiste, miesiąc do miesiąca, kwiecień (oczekiwano +0,4%, poprzednio +0,3%); Wydatki osobiste, miesiąc do miesiąca, kwiecień (oczekiwano +0,4%, poprzednio 0%); Deflator PCE, ponad miesiąc, kwiecień (oczekiwany +0,3%, poprzednio +0,1%); Deflator PCE, rok do roku, kwiecień (oczekiwano +4,6%, poprzednio 4,6%); Nastroje konsumenckie Uniwersytetu Michigan, maj, odczyt końcowy (oczekiwano 58,0, poprzednio 57,7)

przychód: duże miejsca (duże)

Josh jest reporterem Yahoo Finance.

Kliknij tutaj, aby uzyskać dogłębną analizę, w tym najnowsze wiadomości giełdowe i wydarzenia związane z ruchem akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *