Śledczy twierdzą, że zbadają nagrania głosowe i dane ze statku macierzystego, który przewoził łódź podwodną Titanic.CNN

Zdalnie sterowany robot mapuje sektor odpadów z niebezpiecznej lokalizacji Wybuch łodzi podwodnej TytanUrzędnicy powiedzieli, że śledczy przejrzą nagrania głosowe ze statku macierzystego, który przewoził statek i jego pięciu pasażerów podczas podróży do miejsca wraku Titanica.

Kanadyjscy śledczy weszli na pokład Polar Prince w sobotę, aby „zebrać informacje z rejestratora danych z podróży statku i innych systemów statku, które zawierają przydatne informacje” – powiedziała w sobotę Cathy Fox, szefowa Kanadyjskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu.

Członkowie załogi i rodziny zostali również przesłuchani na pokładzie Polar Prince, który w sobotę wrócił do stolicy Nowej Fundlandii i Labradoru, St. John’s, z flagami opuszczonymi do połowy masztów.

Fox powiedział, że misją agencji nie jest przypisywanie winy, ale „dowiedzenie się, co się stało, dlaczego tak się stało i co należy zmienić, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo lub ryzyko podobnych zdarzeń w przyszłości”.

Rejestrator danych z podróży przechowuje dźwięk z mostka statku. „Treść tych nagrań głosowych będzie przydatna w naszym dochodzeniu” – powiedział Fox.

Ten ruch jest niedawny Rozszerzenie dochodzenia międzynarodowego W niedzielnym zatonięciu Titanica zginęło pięć osób znajdujących się na pokładzie łodzi podwodnej. Kontradmirał amerykańskiej straży przybrzeżnej John Mager powiedział, że eksperci wojskowi znaleźli w oceanie szczątki odpowiadające utracie komory ciśnieniowej małego statku około 1600 stóp od Titanica.

tych, którzy zostali zabici Stockton Rush, dyrektor generalny operatora statku OceanGate Expeditions; brytyjski biznesmen Hamish Harding; francuski nurek Paul-Henri Narcolet; a urodzony w Pakistanie biznesmen Shahjata Dawood i jego syn Suleman byli obywatelami brytyjskimi.

Przeanalizowana zostanie również komunikacja między okrętem podwodnym a jego statkiem macierzystym. Statki mogą komunikować się z okrętami podwodnymi Wiadomości SMSi kontaktuj się co 15 minut, zgodnie z zarchiwizowaną stroną internetową OceanGate Expeditions.

Tymczasem Kanadyjska Królewska Policja Konna Bada „prawa karne, federalne lub prowincjonalne, które mogły zostać naruszone”.

„Nie ma podejrzeń o działalność przestępczą, ale RCMP podejmuje wstępne kroki w celu oceny, czy zamierzamy pójść tą drogą”, powiedział na konferencji prasowej w sobotę superintendent RCMP Kent Osmond, dodając, że agencja bada wszystkie zgłoszone zgony morskie .

Współzałożyciel OceanGate, Guillermo Sohnlein, wezwał ludzi, aby nie spieszyli się z oceną wybuchu epidemii.

„Będą na miejscu zespoły zbierające dane przez kilka następnych dni, tygodni, miesięcy i minie dużo czasu, zanim dowiemy się, co się tam stało” – powiedział Sohnlein w CNN w piątek. „Dlatego zachęcam nas do wstrzymania się ze spekulacjami, dopóki nie będziemy mieć więcej danych”.

Zaangażowana była amerykańska straż przybrzeżna Całodniowa akcja poszukiwawczo-ratowniczaKrajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu prowadzi również dochodzenie w sprawie wybuchu.

Kontradmirał amerykańskiej straży przybrzeżnej Mauger powiedział w czwartek, że zdalnie sterowane pojazdy będą nadal zbierać informacje z dna oceanu.

Działa mapa pojazdów Złomowisko statkuMauger powiedział, że ma ponad 2 mile głębokości na północnym Atlantyku.

Urzędnicy powiedzieli, że w czwartek rano z łodzi podwodnej wydobyto pięć różnych dużych kawałków szczątków. Według Paula Hankinsa, dyrektora operacji ratowniczych i inżynierii oceanicznej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, każdy koniec krzywej ciśnienia obserwowano w innym miejscu.

Misje ROV są Oczekiwano kontynuacji Według Jeffa Mahoneya, rzecznika Pelagic Research Services, firmy specjalizującej się w podróżach oceanicznych, przez kolejny tydzień.

Jakakolwiek próba odzyskania czegokolwiek z pola gruzu wymagałaby poważnej operacji z udziałem innej firmy pomagającej misji, Deep Energy, ponieważ gruzu byłoby zbyt dużo, aby ROV Pelagic mógł go samodzielnie podnieść, Mahoney powiedział CNN w piątek. Działania ratownicze obejmują użycie sfałszowanego okablowania do usunięcia wszelkich zanieczyszczeń.

Międzynarodowe dochodzenie pojawia się wśród narastających pytań dotyczących projektu Tytana.

A Recenzja CNN Materiały marketingowe OceanGate, publiczne oświadczenia dostarczone przez Rush i dokumenty sądowe pokazują, że chociaż firma wyraziła zaangażowanie w środki bezpieczeństwa, odrzuciła standardy branżowe, które nakładają większą kontrolę na jej operacje i statki.

Firma odbiegała od norm branżowych Odmowa dobrowolnego, rygorystycznego przeglądu bezpieczeństwa statkuWedług lidera branży.

W kwietniu 2019 r. Carl Stanley, ekspert ds. łodzi podwodnych, był na Tytanie podczas podwodnej wycieczki u wybrzeży Bahamów, kiedy usłyszał głośny hałas i zdał sobie sprawę, że coś jest nie tak ze statkiem, i wysłał e-mail do Rusha, dyrektora generalnego OceanGate Expeditions. , bijąc na alarm w przypadku podejrzewanych usterek.

„Moim zdaniem słyszeliśmy… defekt/defekt w jednym obszarze, który wydaje się działać pod ogromnym naciskiem i został zmiażdżony/uszkodzony” – napisał Stanley w e-mailu, którego kopię otrzymało CNN .

„Sądząc z intensywności sondowań, fakt, że nigdy nie zatrzymały się na głębokości, a sondowania miały miejsce na około 300 stóp, wskazywałby na uwolnienie zmagazynowanej energii / rozpad części płaszcza. Puch / gąbczasty” – kontynuował Stanley.

Poproszony o komentarz na temat e-maila Stanleya, rzecznik OceanGate powiedział CNN, że w tej chwili nie jest w stanie podać żadnych dodatkowych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *