Dow Jones upada, gdy McCarthy uderza Bidena w pułap zadłużenia; Warren Buffett kupuje te akcje

Straty powiększyły się w późnych transakcjach jako składnik średniej przemysłowej Dow Jones Magazyn domowy (Jakość HD) inwestorzy byli rozczarowani jej najnowszym raportem. Prowadzony przez Warrena Buffetta Berkshire Hathaway (BRKB) kupowali akcje spółek finansowych pomimo kryzysu bankowego. Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy zaatakował prezydenta Joe Bidena przed spotkaniem w sprawie pułapu zadłużenia.
XNiektóre akcje próbowały się wybić pomimo mieszanych działań. Awantura (RMBS), GMS (GMS) I Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD) wszystkie wpisy przetestowane.

Rentowności obligacji wzrosły. Rentowność 10-letnich obligacji wzrosła o trzy punkty bazowe do 3,54%, podczas gdy rentowność dwuletnich wzrosła o siedem punktów bazowych do 4,08%, powodując dalsze odwrócenie krzywej dochodowości.

McCarthy zmienia plan Bidena po przekroczeniu limitu zadłużenia GBE

Długo oczekiwane spotkanie w sprawie pułapu zadłużenia między przywódcami Kongresu a prezydentem Joe Bidenem odbyło się dziś po południu.

McCarthy rozpoczął atak przed powwow, przejmując stół prezydenta. Biden przygotowuje się do opuszczenia kraju w środę na trzydniowe spotkanie G-7 w Japonii.

„Mamy jeszcze 16 dni” McCarthy powiedział dziennikarzom. „Nie sądziłem, że spędzę osiem dni gdzieś poza granicami kraju”.

Biden odpowiedział, ograniczając swoje zobowiązania zagraniczne. Źródło powiedziało NBC News, że wróci do USA w niedzielę, zamiast jechać na inne zaplanowane wycieczki do Papui-Nowej Gwinei i Australii.

Demokraci chcą bezwarunkowego podniesienia pułapu zadłużenia, podczas gdy Republikanie chcą zabezpieczyć cięcia wydatków rządowych przed wyrażeniem zgody. „Jest dużo pracy do wykonania w krótkim czasie” – powiedział McCarthy po spotkaniu. Powiedział, że będziemy ciężko pracować, aby to osiągnąć.

Powiedział również, że członek administracji Bidena będzie współpracował z kimś z jego zespołu, aby zawrzeć umowę.

Sekretarz skarbu Janet Yellen ostrzegła w poniedziałek, że Stany Zjednoczone nie będą w stanie zapłacić swoich rachunków 1 czerwca, jeśli Kongres nie podejmie odpowiednich działań.

READ  Workunov: Co uzasadnia odejście z NBA? To tylko domysły, łącznie z referencjami

Starszy analityk rynku Oanda, Edward Moya, powiedział, że kwestia pułapu zadłużenia budzi obawy wśród inwestorów.

„Wall Street stoi w obliczu złego wydarzenia, ale nikt nie wie, co będzie tym katalizatorem” – powiedział w notatce dla klientów. „To impas w pułapie zadłużenia, uporczywe paniki banków lub bardzo słabi konsumenci, gdy lepka inflacja staje się bardziej zauważalna”.

Nasdaq odwraca się w dół, gdy spadają spółki o małej kapitalizacji

Nasdaq radził sobie lepiej niż inne główne indeksy, ale spadł o 0,2%, ponieważ indeksy wyblakły pod koniec handlu. Do widzenia (początek) był pod wrażeniem 4% wzrostu po opublikowaniu raportu o zarobkach.

Benchmark S&P 500 spadł o 0,6%. Rozrywka Cezara (CZRpozostał w tyle ze spadkiem o 6,9%.

Sektory S&P 500 były mieszane z nastawieniem negatywnym. Usługi komunikacyjne i technologia działały dobrze. Nieruchomości i energia są daleko w tyle.

Małe spółki zostały zmiażdżone przez niedźwiedzie, a Russell 2000 spadł o 1,4%. Akcje wzrostowe również pozostawały w tyle, z funduszem ETF Innovator IBD 50 (FFTY1,1% straty.

Dow Jones Today: rozczarowania Home Depot, Nike Lags

Dow Jones pozostawał w tyle za innymi głównymi indeksami. Zakończył dzień spadkiem o 336 punktów, czyli 1%.

Home Depot spadł o 2,1% po swoim ostatnim raporcie kwartalnym, chociaż zyski nie były tak naprawdę problemem.

Home Depot pokonał oczekiwania dotyczące lepszego niż oczekiwano spadku EPS o 6,6% do 3,82 USD, ponieważ sprzedaż spadła o 4% do 37,26 mld USD. Był to najgorszy błąd handlowy detalisty od dziesięcioleci.

Detalista zajmujący się majsterkowaniem oczekuje, że przychody i sprzedaż w tym samym sklepie spadną odpowiednio o 2% i 5% w porównaniu z rokiem fiskalnym 2022. To było gorsze niż jego poprzednie wytyczne.

Mimo to było Nike (Z) najgorzej radził sobie dzisiaj Dow Jones, który spadł o 2,8%.

READ  Jak oglądać karty walk, kursy, wyniki, Alex Pereira-Israel Adesanya, Masvidal-Burns

Microsoftu (MSFT) był byczy, ponieważ wzrósł o 0,7%. Obecnie przedłużony, Analiza MarketSmith pokazuje.

Warren Buffett kupuje ten udział w funduszu

Wielu inwestorów lubi monitorować zgłoszenia 13F pod kątem pomysłów na akcje. Berkshire Hathaway objął nowe akcje Kapitał to finanse (COF)

Berkshire Hathaway A Kupił 9,9 mln akcji Zgłoszenie regulacyjne.

Najnowsze akcje Warrena Buffetta to jeden z największych dostawców kart kredytowych w Stanach Zjednoczonych, a także produktów bankowości konsumenckiej i komercyjnej.

Akcje COF zamknęły się wyżej w ciągu dnia, ale nadal zyskały 2,1%. Niemniej jednak ma słabą kompozytową ocenę IBD wynoszącą 32 na 99.

Oprócz nowych udziałów Berkshire Hathaway również zwiększył pozycje Bank Ameryki (BAC) I Jabłko (AAPL) 2% każdy. To też podniosłem zachodnia ropa naftowa (OXY) poziom 8%.

Spadki akcji RH w Buffett Axing

Ale to nie wszystkie dobre wieści dla akcji po ostatnich zmianach w portfelu Berkshire Hathaway.

PR (PR), dawniej Restoration Hardware, spadła po wiadomościach, że Buffett pozbył się akcji w zeszłym kwartale. Wyrocznia z Omaha nie wydaje się ograniczać perspektyw sprzedawcy luksusowych mebli.

Pod koniec 2022 roku Berkshire posiadał 2,36 mln akcji spółki kierowanej przez prezesa i dyrektora generalnego Gary’ego Friedmana.

Akcje RH zakończyły dzień spadkiem o 8,8%. Błysnął sygnał sprzedaży, gdy spadł poniżej 50-dniowej średniej kroczącej.

Ta akcja ma rating RS 31. Do tej pory spadł o skromne 4,7% w 2023 r.

Out of the Dow Jones: AMD ma udziały w wypryskach

Advanced Micro Devices wyczyściło wejście do podstawy kubka 102,53 i zamknęło się poniżej tego poziomu. Wychodzi 107,66.

Akcje AMD wystrzeliły w górę po tym, jak raport regulacyjny wykazał, że Third Point, fundusz hedgingowy prowadzony przez inwestora-aktywistę Daniela Loeba, przejął 1 milion akcji.

Ogólna wysoka wydajność znajduje odzwierciedlenie w złożonej ocenie AMD IBD na poziomie 92.

READ  Lakers-Warriors Game 6 aktualizacje na żywo, składy, raport kontuzji, jak oglądać, kanał telewizyjny

Po wyczyszczeniu punktu kupna 51,98, Rampus osiągnął nowe maksimum na swojej względnej sile. RMBS ma doskonałą złożoną ocenę 99. Ostatnio kupowano również duże pieniądze, o czym świadczy wycena akumulacji/dystrybucji B akcji.

Odtwarzanie materiałów budowlanych GMS jest poniżej swojego wpisu 62,29. Własność instytucjonalna jest bardzo wysoka: według danych MarketSmith 76% jej akcji należy do funduszy.

Może Ci się spodobać:

Oto 5 najlepszych akcji do kupienia i obejrzenia już teraz

Dołącz do IBD Live każdego ranka, aby otrzymywać wskazówki dotyczące akcji przed otwarciem

To najlepsze akcje Warrena Buffetta, ale czy powinieneś je kupić?

To jest najlepsza akcja Donalda Trumpa: kupić DWAC?

Czy akcje Ferrari są kupowane teraz, gdy Charles Leclerc dąży do tytułu F1 i prowadzi do niego Teslę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *