Sezon zasadniczy NBA jest inny niż wszystkie, pełen thrillerów, wybuchów i zmian w rankingach.

CLEVELAND — Potrzebowano 82 meczów i pięciu minut dogrywki, aby wyłonić drugą najlepszą drużynę Konferencji Wschodniej.

W bezprecedensowym ostatnim dniu sezonu zasadniczego NBA, mecz nr. New York Knicks pokonali Chicago Bulls 120 po dogrywce, a najwięcej zwycięstw w obu konferencjach wyniosło 82. 119 zajmuje drugie miejsce na Wschodzie. W niedzielę zwyciężyły także Orlando Magic, Indiana Pacers i Philadelphia 76ers, a Cleveland Cavaliers i Milwaukee Bucks przegrały w zawstydzający sposób.

W rezultacie niektóre mecze pierwszej rundy Wschodu nr. 4 Cleveland pod numerem 1 5 Orlando i nie. 3 Milwaukee pod nr. 6 Indiana.

W środę drużyna No. 7 Sixers zmierzy się z Miami z numerem 8 w turnieju play-in, a zwycięzca awansuje do meczu pierwszej rundy z numerem 2 w Nowym Jorku. Z 14-meczową przewagą nad drugą drużyną na Wschodzie od fuzji NBA-ABA w 1976 roku Boston Celtics czekają na zwycięzcę finału play-in (przegrana z Miami-Philly. Zwycięzca nr 10 Atlanta- Nr 9 Chicago.

Wszystkie zachodnie drużyny grają w niedzielę o 15:30, a wiele z nich zostanie rozstrzygniętych po zakończeniu tych meczów.

Jeśli można brać pod uwagę The Masters, to samo można powiedzieć o tym szczególnym dniu kończącym sezon w NBA.

Po raz pierwszy w historii ligi po 81 meczach trzy drużyny podzieliły się tym samym rekordem w zdobyciu pierwszego miejsca w konferencji – co Denver Nuggets, Oklahoma City Thunder i Minnesota Timberwolves osiągnęły wynik na Zachodzie. Po tej stronie drabinki jedynie LA Clippers (nr 4) i Dallas Mavericks (nr 5) mają gwarancję pozostania na miejscu, w którym grali przez 81 meczów. Phoenix Suns i New Orleans Pelicans w niedzielę zajęły szóste miejsce, zaledwie jeden mecz za numerem 1. 8 I (Los Angeles Lakers) nr. Oddzielony od 10 (Golden State Warriors).

W niedzielę zagrało wszystkie 30 drużyn. Ostatecznie 18 drużyn zdobędzie co najmniej 0,500 punktów, co stanowi kolejny rekord ligi.

READ  Gry, wyniki, aktualizacje turnieju NCAA: Śledź na żywo czwartkową akcję Sweet 16

Bucks, Knicks i Cavs rozpoczęli niedzielę od szansy na rozstawienie z numerem 2. Milwaukee osłabło w dalszej części spotkania (14-12 od przerwy w All-Star) i walczyło pod wodzą nowego trenera Doca Riversa, ostatecznie przeciągając zawodników w czwartej kwarcie po porażce 113-88 z rąk Magica, który upadł po zagraniu. -w stracie. Zwycięstwo i Bucks zdobyliby drugie miejsce. Giannis Antetokounmpo opuścił ostatni tydzień meczu z powodu kontuzji łydki.

W Cleveland Cavs zajmowali drugie miejsce na wschodzie po przerwie w All-Star, a następnie prowadzili 12-17, trzymając Donovana Mitchella, Carisa LeVerta i Dariusa Garlanda przeciwko Charlotte Hornets, która miała zaledwie dziewięciu zawodników. Spinner. Jednak na początku pierwszej kwarty samotny zawodnik Cavs w mundurze, Craig Porter Jr., skręcił kostkę i nie mógł wrócić na boisko. Cavs prowadzili 13 na początku czwartej partii, a trener J.P. Podczas gdy Bickerstaff ściągnął większość pozostałych zawodników w rotacji, Cleveland został wykluczony ze składu, którego jedynym przewinieniem była próba wystawienia Tristana Thompsona – tak, Tristana Thompsona – na piłkę. Podłoga, żeby coś się wydarzyło.

Nawet przeciwko szeregowi zawodników z ławki rezerwowych i graczy z ligi G, takich jak Hornets, z którymi ostatnio grali na parkiecie, taki głupi pomysł nie zadziałałby. Cavs przegrali 120-110 w ostatnim meczu trenera Hornets Steve'a Clifforda, a w końcowych momentach kibice kibicowali im.

W przypadku zwycięstwa Cavs wyprzedziliby Bucks w walce o trzecie miejsce i uniknęliby Celtics w walce o potencjalny finał konferencji. Tymczasem The Knicks zdobyli 40 punktów od All-Star Jalena Brunsona i 25 punktów od Donte DiVincenzo, który grał przez 53 minuty. Jest oczywiste, że drugie miejsce dla niektórych zespołów znaczy więcej niż dla innych.

Komisarz NBA Adam Silver starał się, aby ten sezon zasadniczy był bardziej znaczący i mówił, co kto chce na temat każdej wybranej przez siebie metody, ale uzyskał końcowy rezultat, jakiego oczekiwał. Silver stworzył nowy turniej, wymagając od graczy opuszczenia mniejszej liczby gier i zmienił zasady, aby zachęcić do większego uczestnictwa i uzyskać zgodę graczy. Poprosił także zawodników, aby bardziej się starali podczas All-Star Game.

READ  Ulewne deszcze powodują powodzie w Kalifornii, ale zapewniają wytchnienie od suszy

„Nie wiem, czy dzieje się tak z powodu wszystkich zmian poza sezonem, czy z czegokolwiek innego, czy też dlatego, że uważam, że liga jest w naprawdę dobrym miejscu, jeśli chodzi o głębokość talentów” – powiedział Bickerstaff. „Poziom rywalizacji od góry do dołu w lidze jest obecnie bardzo dobry i myślę, że mecze są imponująco zrównoważone”.

Turniej odbywający się w sezonie był pod każdym względem sukcesem. W mistrzostwach wzięli udział LeBron James i Lakers, a biorąc pod uwagę bliskość Los Angeles do Las Vegas, gdzie odbywały się półfinały i finały turnieju, frekwencja była wysoka. Zwycięstwo Los Angeles nad Pacers w meczu o tytuł było najczęściej oglądanym meczem NBA w sezonie zasadniczym poza Bożym Narodzeniem od 2018 roku.

Głębiej

Sezonowy turniej NBA był świetną zabawą. Jakie zmiany mogą sprawić, że stanie się to podstawą planowania?

Nowe zasady ligowe mające na celu ograniczenie zarządzania obciążeniem i zwiększenie liczby gwiazd grających w meczach transmitowanych w telewizji krajowej wywołały kontrowersje, ponieważ jedna z zasad wiązała wyróżnienia, takie jak MVP, z liczbą rozegranych meczów, ale ogólnie było wielu najlepszych graczy NBA. Często sąd.

Na przykład ze wszystkich wieloletnich kandydatów na MVP ligi jedynie panującemu MVP Embiidowi nie udało się rozegrać minimalnych 65 meczów, aby zakwalifikować się, podczas gdy pozostali zakończyli rozgrywki z wygodną przewagą. 50 najlepszych strzelców ligi rozegrało w tym sezonie co najmniej 80 procent meczów w porównaniu z sezonem poprzednim. Ponadto wśród 10 zawodników, którzy w zeszłym sezonie zdobyli najwięcej głosów na MVP, tylko dwóch zawodników wystąpiło w ponad 70 meczach.

Mecz Gwiazd był żartem, gdyż obie drużyny poświęciły tak mało uwagi, że nowy rekord All-Star pod względem łącznej liczby punktów w meczu został pobity.

Jednak dwie pozostałe inicjatywy Silvera przyniosły skutek i oto on rządzi pod koniec swojego 10. sezonu, przewodnicząc ostatniemu dniu sezonu zasadniczego, który przyniósł więcej zwycięstw niż jakikolwiek poprzedni ostatni dzień w historii ligi.