Rosenthal: Miotacz Blue Jays przyznaje się do kołysania narzutów podczas walki z Aaronem Judge

Praworęczny zawodnik Blue Jays, Jay Jackson, miał rację. Przynajmniej miał jednego, dopóki Aaron Judge z Yankees nie powalił go głęboko w poniedziałkowy wieczór, co skłoniło czeladniczego miotacza do powrotu do Triple A.

Jackson przyłożył ręce do uszu, trzymając piłkę przed ustawieniem się w ustalonej pozycji. Według wielu źródeł Jays, trener pierwszej bazy Yankees, Travis Chapman, wiedział, że chwyt wskazuje, jaki rodzaj rzutu zamierza rzucić. W rozmowie telefonicznej we wtorek wieczorem, Jackson przyznał się do przewrócenia suwaka, ale powiedział, że czas jego dostawy był większym problemem niż jego przyczepność.

Więc masz to. Sędzia nie kradł nielegalnie znaków, kiedy ostrożnie zauważył, że nadawcy Jays, Dan Shulman i Buck Martinez, patrzyli w bok podczas jego ósmej rundy w walce przeciwko Jacksonowi. Patrzył na Chapmana, który był w stanie przekazać słowa Jacksona za pomocą sygnałów ręcznych, co było zachowaniem całkowicie dozwolonym zgodnie z przepisami Major League Baseball.

Ale sędzia nie potrzebuje aż tyle.

„Z tego, co mi powiedziano, kołysałem na boisku”, powiedział Jackson, po wybiciu pierwszych dwóch pałkarzy w ósmej rundzie, gdy sędzia rzucił sześć prostych suwaków, ostatnie 3-2. „Kiedy dostałem się za ucho, to był (mniej) mój uścisk. Przenosi mnie z ustalonej pozycji, od rękawicy przez głowę do bioder. Na fastballach robiłem to szybciej niż slidery. Zabrali to. „

Takie zachowanie jest częścią atletyzmu, którego inteligentne zespoły używają do dążenia do każdej możliwej przewagi. Blue Jays nie twierdzą, że Yankees zrobili coś złego poza złym ustawieniem swoich trenerów. Nikt nie oskarżył Jankesów o używanie jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego zakazanego przez Major League Baseball w następstwie skandalu związanego z kradzieżą szyldów Astros.

„Kiedy wiedzieli, że to nadchodzi, przyciął mnie, (a potem) przyciął mnie” – powiedział Jackson. „Cieszę się, że trafił tak, jak to zrobił”.

READ  Rosyjski Ławrow jest gospodarzem spotkania ONZ w sprawie „pokoju międzynarodowego”, ostro krytykowanego przez zachodnich dyplomatów

Komentarze Jacksona dostarczają cennego wglądu w tę sprawę, ale w epoce paranoi baseballu po Astros fani uwierzą w to, w co chcą wierzyć, co jest następstwem nieprzestrzegania przez ligę swoich zasad i zapobiegania nielegalnej kradzieży tożsamości elektronicznej pod koniec 2010 roku.

W dzisiejszych czasach spiski w mediach społecznościowych są powszechne, a kiedy Schulman i Martinez zauważyli ruch oczu sędziego i głośno zastanawiali się, co widzi, był to wyzwalacz.

W tym przypadku wspólne, hm, boczne oko jest niepotrzebne. Nawet gdy trenerzy Yankees nie mieli swoich boksów, urzędnicy Jays zwrócili uwagę ligowej we wtorek, że miotacze Toronto muszą być konsekwentni w swoich piłkach, zakrywać chwyty i robić wszystko, co w ich mocy, aby zakryć swoje narzuty. Łapacze również muszą obejmować lokalizacje, ale menedżer Blue Jays, John Schneider, powiedział, że „nic nie widział” z łapaczem swojej drużyny Alejandro Kirkiem.

Schneider odmówił komentarza AtletycznyKiedy Caitlin McGrath relacjonowała komentarze Jacksona. Ale przed meczem musi podkreślać znaczenie drużyn i bronić się przed przeciwnikami.

„Jeśli robisz rzeczy wizualnie, myślę, że możesz je naprawić i musisz być przygotowany na konsekwencje” – powiedział Schneider. „Szczerze mówiąc, tak, to część gry, każdy chce pomóc swoim kolegom z drużyny, każdy chce podążać za trendami, więc wszystko, co dzieje się na boisku we właściwy sposób, jest absolutnie uczciwą grą”.

Jeśli chodzi o pozycję trenerów Jankesów, Schneider powiedział: „Myślę, że nie bez powodu na boisku są pudła. Tak, myślę, że trochę dodajesz dwa do dwóch, kiedy jesteś 30 stóp nie na miejscu. … Jeśli rzeczy są zabierane ludziom, którzy nie są tam, gdzie powinni, to właśnie tam należy wytyczyć granicę.

Blue Jays starali się upewnić, że linia została narysowana we wtorek wieczorem, prosząc trenera trzeciej bazy Yankees, Luisa Rojasa, aby pozostał w swoim pudełku. Jankesi następnie zwrócili się z tą samą prośbą do trenera trzeciej bazy Blue Jays, Luisa Rivery. Wydaje się jednak, że najważniejsze pytanie dotyczące ruchów gałek ocznych sędziego już ucichło.

READ  Pence nie usłyszy zarzutów w śledztwie dotyczącym dokumentów niejawnych

– poinformowało źródło ligowe AtletycznyBrendan Kutty powiedział: „Nic nie wskazuje na to, by cokolwiek, co wydarzyło się ostatniej nocy, naruszyło nasze zasady”. Menedżer Yankees, Aaron Boone, powiedział, że nie spodziewał się dochodzenia ze strony ligi. A Schneider z pewnością nie wykonał telefonu.

Jackson powiedział, że ludzie Jaysa po raz pierwszy dali mu znać, że daje napiwek po wyjściu z poniedziałkowego meczu. We wtorek ćwiczył w Rogers Center, wkrótce po tym, jak dowiedział się, że został przeniesiony z powrotem do Triple A, kiedy temat powrócił.

„Jeden facet powiedział mi, że mogę przechylać swoje boiska” – powiedział Jackson. „A potem facet od wideo wraca później i mówi:„ Hej, może zauważyliśmy różnicę między twoim suwakiem a twoją szybką piłką. Mogło to być coś, na czym ci faceci byli. Bądź tego świadomy. zmień to następnym razem.

Często, gdy przeciwnik wykryje przewrócenie miotacza, to biegacz z drugiej bazy działa jako detektyw i przekazuje informacje pałkarzowi. Jackson powiedział, że łatwiej byłoby mu zaakceptować taką decyzję niż pałkarz „gdzieś podglądający”. Dodał, że praktykujący „nie mogą ujawniać objawów”. Ale dodał: „Jeśli rezygnuję z rzutów, to moja sprawa. Muszę to naprawić i zrobić lepszy rzut 3-2 w tej sytuacji. Zostawiłem to w środku.

Regulamin Major League Baseball, którego kopię uzyskano Atletyczny, zakazać przekazywania znaków lub informacji o boisku z wykopanego terenu. Wprowadzenie PitchCom umożliwia bezpośrednią komunikację między miotaczem a łapaczem. Ale przepisy, które są aktualizowane co roku, jasno określają, że trener lub baserunner na boisku może przekazywać inne rzeczy.

„Podczas meczu żaden personel klubu nie może w żaden sposób przekazywać znaków drużyny przeciwnej ani informacji na boisku pałkarzowi, biegaczowi bazowemu lub trenerowi na boisku”, stwierdza Reguła 1-1(b). , osoba, która rozpoznaje insygnia klubu przeciwnego lub informacje o rzucie łapacza lub ziemianki drużyny przeciwnej mogą przekazać te informacje odbijającemu lub innemu trenerowi na boisku.

READ  Atmosferyczna rzeka zagraża Kalifornii powodzią wśród śniegu i ulewnego deszczu

„Informacje o narzucie” oznaczają rodzaj lub lokalizację nadchodzącego narzutu lub wszelkie notatki miotacza, które mogą pomóc w identyfikacji narzutu (np. informacje o przechyleniu narzutu).”

Przeszłość Jankesów nie jest do końca czysta. Komisarz Rob Manfred ukarał ich grzywną w wysokości 100 000 USD za używanie ziemianki do przekazywania informacji o znakach drużyn przeciwnych w sezonie 2015 i części 2016. Do 2015 roku Yankees korzystali z pokoju powtórek wideo, aby poznać składy odbijające innych drużyn. Powszechna praktyka stosowana przez kluby przed ligą przed sezonem 2018 przełamała takie zachowania.

Liga kontynuowała wprowadzanie nowych zasad i procedur egzekwowania po skandalu Astros. W tej trudnej epoce Yankees są jednym z klubów najbardziej zainteresowanych uzasadnionym wykrywaniem tendencji miotaczy. W zeszłym sezonie mieli miotacza Tygrysów, Elvina Rodrigueza, który przechylał swoje narzuty, co skłoniło praworęcznego do powiedzenia: „Mają mnie”. W poniedziałek wieczorem złapali Jacksona.

„Tak właśnie jest” – powiedział Jackson. „Będę musiał to posprzątać i wrócić po niego następnym razem”.

(Górne zdjęcie: Joe Robbins/ICON Sportswire przez Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *