KALI – „V8T” – Preorder i pierwszy singiel

0

Marcin „Kali” Gutkowski po rocznej przerwie bo właśnie rok temu miała miejsce premiera koncepcyjnego albumu „Chakra„, publikuje pierwszy numer noszący tytuł „30 KMH” który promuje nowe wydawnictwo krakowskiego rapera pod tytułem „V8T„.

Wraz z premierą pierwszego klipu który w tydzień zdobył 5,5 mln wyświetleń i cały czas utrzymuje się jako #1 „Na Czasie” na polskim Youtube, Kali uruchomił preorder płyty w dwóch wersjach:

Exclusive (lakierowane metalowe pudełko, CD z autografami, książeczka z tekstami, naklejka 3D. Limitowany nakład : 6000 sztuk) 

Premium (pudełko tekturowe, digibook CD (regular) z autografami, naklejka 3D. Limitowany nakład : 5000 sztuk).

Zamówić je można tutaj: https://ganjamafiashop.com/95-preorder

Pewny jest fakt że Kali tym krążkiem ma zamiar zaznaczyć fakt że w newschool’owym brzmieniu da się wnieść ważny a przede wszystkim prawdziwy przekaz którego na dzisiejszej scenie co raz bardziej brakuje.

„V8T” to oznaczenie jednostki napędowej automobilu Kaliego, który za sprawą ciągłego życia w trasie, stał się dla niego swoistym drugim domem, rodząc tym samym koncept albumu.

„V8T” to 14 nowoczesnych numerów. To podróż na koncert u boku Kaliego, którą można porównać do rozmowy dwóch dobrym ziomków. Metafory na tym się nie kończą, ponieważ większość z tytułów, powierzchownie skoligowanych z samochodem, odnajduje swoje odbicie na płaszczyźnie egzystencjalnej rapera.

I tak w kawałku „Opary” dowiecie się, co czuje przemęczony człowiek „jadący na oparach” energii życiowej, utwór „Navi” zaprowadzi Was do domu Kaliego będącego obecnie przystankiem na trasie, o którym z kolei traktuje numer „Pit Stop”.

Po eklektycznym „50/50″, retrospekcyjnym „Gdy Zgaśnie Słońce”, osobistym „Sentymentalnie„, koncepcyjnym „Krime Story” oraz ezoterycznej „Chakrze” – Kali po raz pierwszy oddaje do rąk słuchaczy album na czasie, którego zawartość liryczna dotyczy jego obecnej sytuacji życiowej .

„V8T” to osobista relacja z pierwszej ręki pozbawiona przesadnego patetyzmu i moralizatorstwa. Jak zawsze u Kaliego,całość ubrana w dojrzałe teksty w których nie zabraknie osobistych spojrzeń w głąb siebie, szczerej relacji z życia codziennego ale też dosadnych, świadomych własnej pozycji oraz punktujących chore zjawiska na scenie braggów.

Kali w nowoczesnej odsłonie charakteryzuje się ciętym językiem i ekwilibrystycznym flow podanym na wszechobecnym 808. Całość kwituje wpadającymi w ucho refrenami.

Za całą produkcję na albumie, odpowiada absolutny debiutant FLVWLXSS, który trzymając rękę na pulsie aktualnych trendów, przygotował wybuchową muzyczną mieszankę. Na płycie w symbiozie obok siebie współgrają koncertowe bangery, rozmyte, chilllujące cloudy, jak i rozpalające obecnie klubowe parkiety afro trapy. Gościnnie na „V8T” pojawi się Paluch.