Pomimo powszechnego sprzeciwu, dyrektor generalny Reddit twierdzi, że firma „nie negocjuje” z opłatami za aplikacje stron trzecich

WASHINGTON (AP) — Jeśli w tym tygodniu korzystałeś z Reddit do przeglądania swoich ulubionych forów, prawdopodobnie natknąłeś się na „prywatne” lub „zablokowane” wiadomości. Dzieje się tak dlatego, że tysiące subredditów zdecydowało się przejść w ciemność Ciągły sprzeciw wobec niektórych kontrowersyjnych zmian ogłoszonych przez internetową sieć dyskusyjną.

Awaria, która rozpoczęła się w poniedziałek, została wywołana oburzeniem z powodu nadchodzących zmian w dostępie do interfejsu programowania aplikacji (API) Reddita – w szczególności planu firmy, aby rozpocząć pobieranie opłat za aplikacje innych firm, które od dawna korzystają z danych Reddit. Tworzenie zasobów dla użytkowników, które nie są dostępne za pośrednictwem oficjalnej witryny lub aplikacji.

Organizatorzy protestu twierdzą, że nowa polityka Reddit grozi zakończeniem kluczowych sposobów dostosowywania witryny, która w przeszłości w dużym stopniu opierała się na pracy wolontariuszy moderatorów subreddit. Wielu użytkowników polega obecnie na aplikacjach innych firm, aby uzyskać dostęp do funkcji, które nie są dostępne w oficjalnej aplikacji Reddit.

Ale Reddit mówi, że wspieranie tych często używanych programistów zewnętrznych jest zbyt drogie, a nowa polityka jest konieczna, aby stać się samowystarczalnym biznesem. Pomimo awarii w tym tygodniu firma twierdzi, że nie zmieniła kursu.

„Reddit to miasto. Opór i sprzeciw mają znaczenie… Problem polega na tym, że niczego to nie zmieni, ponieważ podjęliśmy decyzję biznesową, z którą nie negocjowaliśmy”.

Ale organizatorzy twierdzą, że awaria jeszcze się nie skończyła. Prawie 9 000 subredditów zgasło w tym tygodniu. Reddit ma obecnie ponad 100 000 aktywnych subredditów. Podczas gdy niektórzy powrócą do swoich ustawień publicznych po 48 godzinach, inni twierdzą, że Reddit planuje pozostać prywatnymi na czas nieokreślony, dopóki nie spełnią ich żądań – w tym obniżenia opłat programistów stron trzecich, począwszy od 1 lipca, aby popularne aplikacje nie zostały zamknięte. pod.

Od piątku ponad 4000 subredditów nadal uczestniczyło w awariach – w tym społeczności z dziesiątkami tysięcy subskrybentów, takie jak r/music i r/videos – krok Superintendent I transmisja bojkotu na żywo na Twitchu.

Większość społeczności subreddit jest nadal aktywna, zauważa Reddit. Chociaż Huffman utrzymuje, że szanuje prawo użytkowników do protestu, subreddity uczestniczące obecnie w awarii „nie pozostaną offline na czas nieokreślony” — nawet jeśli oznacza to znalezienie nowych moderatorów.

READ  Przerysowanie mapy Kongresu przez Alabamę jest sprzeczne z Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych

Reakcja firmy na awarię wywołała dalsze oburzenie wśród organizatorów protestów, ostatnio po zmianie moderatorów subredditów protestacyjnych.

„Dużo się tu dzieje… (Reddit) pali dobrą wolę wśród użytkowników. To o wiele droższe niż próba współpracy” – powiedział Omar, moderator subreddita uczestniczącego w awarii w tym tygodniu, w rozmowie z The Associated Press. Omar poprosił o niewymienianie go w tym artykule ze względów bezpieczeństwa podczas zarządzania swoim subredditem.

Większość osób odwiedzających Reddit nie myśli o interfejsie API, ale dostęp do tych zasobów stron trzecich jest kluczowy dla moderatorów w wykonywaniu ich pracy, zauważają eksperci.

Sarah Gilbert, doktor habilitowany i kierownik badań w Citizens and Technology Lab na Cornell University, wyjaśnia, że ​​dostęp do API pomaga moderatorom zapewnić bezpieczeństwo społeczności i „szybko reagować na spam, bigoterię i nękanie”. Aplikacje innych firm są również ważne dla czytników ekranu, ponieważ osoby z wadami wzroku mogą nie mieć dostępu do oficjalnej aplikacji Reddit.

„Reddit opiera się na ochotniczej pracy moderacyjnej, w tym na budowaniu i utrzymywaniu wielu narzędzi” – powiedział Gilbert w oświadczeniu. „Bez moderatorów-wolontariuszy Reddit strona prawdopodobnie zawierałaby mniej przydatnych treści, a więcej spamu, dezinformacji i nienawiści”.

Gilbert i Omar twierdzą, że nowa polityka może znacznie zagrozić wypaleniu i retencji oceniających. Efekty te mogą nie być od razu odczuwalne i mogą wpłynąć na treści znalezione na Reddicie, który nazywa się „pierwszą stroną Internetu”. Z około 430 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie, Reddit jest jedną z najlepszych witryn w Internecie.

„Jakość treści… zacznie spadać. I nie będzie to coś, co zobaczymy z dnia na dzień” – powiedział Omar. „To będzie coś, co widzimy dzień w dzień… i nie będziemy tego zauważać – dopóki nie będzie za późno”.

Reddit odrzucił niektóre z tych obaw, mówiąc, że 93% aktywności modów odbywa się obecnie za pośrednictwem komputerów stacjonarnych i natywnych aplikacji Reddit.

Kierownictwo Huffman i Reddit zauważa również, że nowe opłaty będą miały zastosowanie tylko do kwalifikujących się aplikacji innych firm, które wymagają wyższych limitów użytkowania. Według danych opublikowanych w czwartek przez firmę, 98% aplikacji będzie nadal miało bezpłatny dostęp do Data API, o ile nie będą zarabiać i pozostaną poniżej limitu wykorzystania danych Reddita.

READ  Śledczy twierdzą, że zbadają nagrania głosowe i dane ze statku macierzystego, który przewoził łódź podwodną Titanic.

Firma obiecała również, że narzędzia moderatorskie i boty będą nadal miały bezpłatny dostęp do interfejsu API danych i zawarła umowy z niektórymi komercyjnymi aplikacjami zorientowanymi na dostępność, aby zwolnić je z nowych opłat. Jednak niektórzy rzeczoznawcy twierdzą, że polegają na zamykaniu popularnych aplikacji z powodu nowych wydatków.

Apollo I Reddit jest zabawnyNa przykład już ogłosili plany zamknięcia pod koniec czerwca.

Podczas gdy Reddit twierdzi, że nadchodzące opłaty za często używane aplikacje innych firm są rozsądne, w wysokości 24 centów za 1000 wywołań API, inni zdecydowanie się z tym nie zgadzają. Na przykład programista Apollo, Christian Selig, oszacował opłaty na około 20 milionów dolarów rocznie.

Huffman wycofał się z tych szacunków, ale organizatorzy protestów i inni programiści twierdzą, że opłaty są nie do utrzymania – wzywając Reddit do obniżenia cen, aby utrzymać przy życiu aplikacje innych firm.

„Rozumiemy, że Reddit musi osiągać pewien poziom zysków, aby istnieć… Nie jesteśmy przeciwni płaceniu za API. Ceny muszą się zmienić” – powiedział Omar, który wskazał również na frustrację wynikającą z tak szybkiego poznawania taryf. Reddit po raz pierwszy ogłosił, że zaktualizuje swój dostęp do API w kwietniu, ale nie wspomniał o cenie do 31 maja, na miesiąc przed podaniem programistom i moderatorom daty premiery 1 lipca.

Trudno przewidzieć, ile pieniędzy Reddit zaoszczędzi i zarobi po wprowadzeniu opłat za często używane aplikacje innych firm. Ale Huffman mówi, że „czyste koszty infrastruktury” związane z obsługą tych aplikacji kosztują Reddita około 10 milionów dolarów rocznie.

„Nie możemy subsydiować firm innych ludzi” – powiedział Huffman. „Nie zakazaliśmy aplikacji innych firm – powiedzieliśmy:„ Musisz pokryć swoje koszty ”… prosimy ich o opłacenie tych samych rachunków (tych aplikacji), co my”.

Zmiany w interfejsie API Reddit pojawiają się, gdy firma z San Francisco chce wejść na giełdę jeszcze w tym roku. Chociaż Huffman nie mógł bezpośrednio odnieść się do rzekomej pierwszej oferty publicznej, podkreślił potrzebę, aby Reddit stał się spontaniczny.

„Myślę, że ostatecznie każda firma ma obowiązek osiągania zysków – akcjonariusze naszych pracowników, akcjonariusze naszych inwestorów, a pewnego dnia jako spółka publiczna, także nasi akcjonariusze użytkownicy” – powiedział Huffman, który był współzałożycielem witryny w 2005 roku. .

READ  Akcje w USA są mieszane, ponieważ inwestorzy zastanawiają się nad możliwością podwyżki stóp

Reddit po raz pierwszy złożył wniosek o IPO w 2021 r., ale wstrzymał swoje plany w związku ze spadkiem cen akcji technologicznych. W związku z możliwością ponownego debiutu giełdowego w drugiej połowie 2023 r. eksperci finansowi spekulują, że spółka może próbować pokazać inwestorom zwiększone przychody i rentowność.

„Domyślam się, że odczuwają silną presję, aby pokazać, że mogą generować przychody z innych źródeł przed IPO” – powiedział The Associated Press Luke Stein, profesor finansów w Babson College – zauważając, że zarabianie na API może stworzyć inną drogę. strumienie przychodów, zamiast polegać na reklamach i nowych użytkownikach, jak robił to Reddit w przeszłości.

Eksperci zwrócili również uwagę na znaczenie Reddita jako sposobu płacenia firmom zajmującym się sztuczną inteligencją, które w przeszłości wykorzystywały dane z Reddita do tworzenia wielkoskalowych i dochodowych modeli sztucznej inteligencji.

Jednak IPO jest niepewne, a zmiany API mogą mieć również konsekwencje.

„Jeśli naprawdę mogą wprowadzić zmiany, (oni) mogą zwiększyć swoje przychody. Z drugiej strony, jeśli zrażą swoich najlepszych użytkowników, może to spowodować problemy na drodze, zwłaszcza jeśli ci użytkownicy zdecydują się przenieść na inne platformy” powiedział James Angel, profesor nadzwyczajny w McDonough School of Business na Uniwersytecie Georgetown.

Dodał duże pytanie: „Czy są jakieś inne platformy, które naprawdę pasują do roli, jaką odgrywa Reddit?” — wskazuje na podobieństwa widoczne na Twitterze po przejęciu platformy przez Elona Muska w zeszłym roku. Twitter zakończył bezpłatny dostęp do API na początku tego rokuWzbudza złość.

Stein uważa, że ​​w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie więcej jasności – w oparciu o sprawdzenie, czy moderacja i zarządzanie pozostają silne na popularnych subredditach po odłączeniu zaawansowanych użytkowników od narzędzi innych firm, których dotyczy problem.

„Jeśli zaangażowanie w niektórych większych społecznościach spadnie lub jeśli epidemia spamu będzie mniejsza i wygląda na to, że te społeczności mogą przenosić się na alternatywne platformy, inwestorzy będą bardzo wystraszeni” – powiedział Stein. .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *