Purdue 80-68 Gonzaga (29 marca 2024 r.) Podsumowanie meczu

DETROIT — Wielki zawodnik Purdue, Zach Eddy, wytrzymał wszystkie obelgi, jakie Gonzaga mógł mu zarzucić w piątkowy wieczór, kończąc mecz z 27 punktami i 14 zbiórkami, dzięki czemu Boilermakers zwyciężyli 80-68 i przesunęli się o jedno zwycięstwo z Final Four.

Środkowy Gonzaga o wzroście ponad 2,5 metra pochylił się, uderzył go i złapał – w pewnym momencie uderzył go w czoło – ale to nie wystarczyło, aby zatrzymać jego lub jego pierwszą w rankingu drużynę.

W niedzielę Purdue, który w zeszłym roku poniósł drugą w historii porażkę w pierwszej rundzie i został rozstawiony z numerem 1, zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Tennessee i Creighton w piątek w regionie Midwest. Zwycięstwo tam zapewniłoby programowi miejsce w Final Four po raz pierwszy od 1980 roku.

Braden Smith zdobył dla drużyny Boilermakers 14 punktów, 15 asyst i osiem zbiórek, choć mecz, podobnie jak reszta drużyny Purdue (32-4), nie był w stanie objąć czołowego strzelca w kraju.

„Zawsze znajdziemy miejsce, w którym możemy przenieść piłkę z dużą siłą” – powiedział trener Purdue Matt Painter.

Piąty rozstawiony Gonzaga (27-8) został zawieszony na 30 minut.

Graham Ick zdobył 18 punktów i 10 zbiórek dla drużyny Bulldogs trenera Marka Few, który w pierwszych 15 minutach drugiej połowy trafiał zaledwie 38%, a w ciągu ostatnich dwóch sezonów przegrał z Eddym i Boilermakers 0-3.

Jak wszyscy wielcy Gonzaga, Ike spędził wieczór w tarapatach; Zdobył piąte miejsce i opuścił kort na 5:07 przed końcem.

Ike dopuścił się drugiego faulu w połowie drugiej połowy, kiedy on i Eddie walczyli w polu karnym, a następnie po gwizdku sędziego zaatakowali się nawzajem. Eddie wykonał tam jeden z dwóch rzutów wolnych, ale następnie trafił parę baby hooków w ramach serii 10-0, która zapewniła mu 16 punktów.

Jednak żaden moment nie wyjaśnił frustracji pod koniec pierwszej połowy, kiedy inny wielki zawodnik Gonzagi, Ben Gregg, został przygwożdżony pod koszem przez Eddiego. Greg obrócił się i trafił w środek, uderzając otwartą dłonią w czoło.

READ  Katie Britt, najmłodsza kobieta z Partii Republikańskiej wybrana do Senatu USA, wyparła się orędzia o stanie Unii Bidena

Wszystko zgodnie z planem na Gracza Roku AP w zeszłym sezonie, gdy wstaje rano z łóżka, ma double-double. O godzinie 14:44 drugiej połowy zanotował 27. w sezonie i 66. w karierze. W ramach pięciostrzałowej podróży po korcie Eddy zapieczętował wszystko skoczkiem z farbą.

Purdue pokonał Gonzagę 32-25.

Eddie kończył z podłogi o 22:00 do 15:00, a z rzędu o 7:00 do 10:00. Nie miał bloku, ale utrudniał grę Gonzadze ze swojego słabego miejsca w strefie Purdue, wykorzystując w drugiej połowie mniej niż pół tuzina strzałów.