Co się dzieje z Solarem? SB Maffija wisi na włosku?

0
Co się dzieje z Solarem
Co się dzieje z Solarem

Nietypowe zachowanie Solara to zamierzona akcja marketingowa mająca na celu promocję płyty?

 

…czy rzeczywiście doszło do czegoś nieprzyjemnego w strukturach warszawskiego labelu? Takie pytanie zadaje sobie spora część wielbicieli SB Maffiji. Wszystko zaczęło się od Facebooka.

 

„Zwariowałem i muszę wyjechać. Przykro mi, ale nie będziemy o tym rozmawiać.
Zapomniałem z kim robię płytę, a nikomu o tym nie powiedziałem. Co teraz?
Nic się nie dzieje wokół mnie, moi koledzy są bardziej popularni.”

 

To tylko część wpisów, które pojawiły się na fanpage’u Solara. Wzbudziły one sporą kontrowersję. Fani nieustannie wymieniali się myślami. Wtedy jeszcze nie mieliśmy żadnych szczegółowych informacji dotyczących solowego albumu. Niedługo po tym został wypuszczony pierwszy singiel promujący nadchodzące przedsięwzięcie, zatytułowany „solopodkontrolo„. Na chwilę obecną klip do numeru ma ~800.000 wyświetleń. Niedawno Solar dostał też pierwszą w swoim dorobku złotą płytę za „#nowąnormalność„.

 

 

W „solopodkontrolo” Solar wyjaśnił wszystkie komentarze. Możliwe, że to kolejna akcja promująca nowy klip, w którym to otrzymamy kolejną część historii i wyjaśnienia? Bardzo podobnie rozgrywała się akcja promująca Reserved i „chłopaka z Polski”.

Słychać głosy, że „Solar zawsze był w cieniu Białasa„. Myśl ta wróciła właśnie teraz.  Parę dni temu fanpage artysty niespodziewanie zniknął, a żaden z jego wspólników nie wypowiedział się w tej sprawie. Po paru dniach, późno w nocy (ok. 4:00) na Faceebok’owej grupie wytwórni – FB Maffija wyszło oświadczenie,  w którym Solar porusza temat jego nadchodzącego solo, oraz jego stosunków z ReTo,

„Ten pan był w totalnej piździe w momencie, kiedy zapraszałem go na kawałek Halo Ziom, był takim gościem trochę jak B.R.O. parę lat temu”

Żabsonem,

„Dobrze wiesz ile ci pomogłem, ile kontaktów ci otworzyłem, jak wiele twoich pierdolonych hitowych kawałków ci zmixowałem”

Quebonafide

„Wielki Quebonafide to postać którą stworzyłem w zasadzie od zera. Naprawdę Kuba bardzo Cię lubię skurwysynu jebany, ale jak przyszło do jakby odwdzięczania się za przysługi, to Kuba nie odbiera telefonu, Kuba pierdoli to…”

oraz producentem Deemzem. Rano materiał zniknął z grupy, ale nadal można go obejrzeć – shoty są już dostępne na YouTube.

Być może raperzy zostaną gośćmi nowego kawałka z nowego krążka a produkcją zajmie się Deemz? Może to ukryty przekaz?

 

 

Przed oceną sytuacji poczekamy na wypowiedzenie się Żabsona, ReTo, Quebonafide oraz Deemza. Nie wiemy jak odnieść się do sytuacji, gdyż jeszcze niedawno, bo po premierowym bankiecie POLON (fotorelacja tutaj) Solar podczas krótkiego, nocnego live na Instagramie zdradził, że rzeczywiście ma nagrane wszystkie kawałki na płytę, i że premiera nastąpi w listopadzie. Quebonafide natomiast w „No to bajce” nawinął, że nie wie co by było, gdyby nie trafił do NOBOCOTO Studio, a w każdej możliwej okazji podkresla, że Solek jest jego przyjacielem.

Listopad zbliża się nieubłaganie, a szczegóły wydawnictwa dalej nie są nam znane. Materiał, który nagrał brzmi bardzo autentycznie. Czy rzeczywiście stąd biorą się całe komplikacje związane z albumem?  Mimo wszystko Solar zadeklarował, że album zostanie wypuszczony i ujrzy światło dzienne. Czekamy więc na rozwój sytuacji.

Niedawno swój fanpage ukrył także Pezet, o czym pisaliśmy TUTAJ.

SB Maffija to skrót od Solar/ Białas – ponówmy więc pytanie przewodnie: czy przyszłość labelu rzeczywiście wisi na włosku? Jak wynika z KRS – SB Maffija jest własnością Karola (zobacz tutaj). Warto też przytoczyć jeden wers z „Nowej normalności”:

„Będą chować z żonami dzieci, ja z Beezym Maffiję
No homo, naszą dziecinę”

Co się dzieje z Solarem

 

Aktualizacja (21:18) – Na film Solara odpowiedział już Żabson:

 

 

Oraz prawdopodobnie Białas:
Jarasz się dobrą muzyką? Polub Nas!