Solar żyje i wie doskonale jak zrobić viral

0
Solar - klub 27
Solar - klub 27

Dla sporej części zaskoczenie, a dla jeszcze innego grona osób całkowicie normalny, łatwy do przewidzenia rozwój spraw.

 

„Dziwne zachowanie Solara” to akcja marketingowa. Wszelkie zwątpienia znalazły swój kres, ale dalej budzą skrajne emocje nawet wśród innych raperów. Publicznie wypowiedział się między innymi KAFAR z ekipy Dixon37.

 

 

Karol co prawda zagrał na ludzkich emocjach, ale także po raz kolejny pokazał jak działa Internet. Filar SB Maffiji ma się dobrze, a ujściem całej kampanii jest numer, w którym poznaliśmy tytuł jego nadchodzącego wydawnictwa. Część z naszej teorii się sprawdziła – w klipie wzięli udział wymienieni i tym samym zaatakowani w pierwszym oświadczeniu raperzy, którzy wcześniej byli wtajemniczeni w tą sprawę, a produkcją zajął się „najdroższy” Deemz. Solar bazował się na dość świeżej jeszcze definicji postprawdy, która między innymi dotyczyła akcji Reserved i „chłopaka z Polski”. Odbiła się ona echem i zaangażowała wielu internautów (przewidzieliśmy inspirację tym motywem, pisaliśmy o tym tutaj). Raper zainteresował się przejściami członków słynnego „klubu 27” i jako że również ma 27 lat – postanowił upozorować własną śmierć i zabawić się tą konwencją. Pytanie tylko, czy performance mający bardziej negatywny niż pozytywny emocjonalnie wydźwięk to nie za wiele?

 

 

Co pisze o akcji SB Maffija?

Klub 27” to tytułowy singiel z nadchodzącego solowego albumu Solara, który w całości wyprodukował Deemz. Teledysk ukazujący pogrzeb artysty jest zarazem zakończeniem budzącej duże kontrowersje akcji marketingowej.

Rozplanowany na wiele tygodni social mediowy performance prowadzący do śmierci Solara został podsumowany przez artystę w nagraniu, które pojawiło się wraz z teledyskiem. Akcja, która miała skłonić do refleksji nad wiarygodnością informacji i tym w jak prosty sposób, można wprowadzić w błąd całkiem pokaźną rzeszę ludzi, zaczęła żyć własnym życiem i przynosić nieoczekiwane skutki. Skłoniły one Solara, aby przy okazji premiery wyjaśnić sytuację w przygotowanym specjalnie video-oświadczeniu.

 

 

Pozostaje tylko pytanie. Czy osobom, które rzeczywiście zmartwiły się zdrowiem rapera wystarczy filmik z przeprosinami?
Jarasz się dobrą muzyką? Polub Nas!