Wydano rzadkie ostrzeżenia o zamieci śnieżnej dla południowej Kalifornii, podczas gdy Środkowy Zachód chwieje się po silnej zimowej burzy

(CNN) Wolno poruszająca się zimowa burza nawiedziła Zachodnie Wybrzeże, zalewając autostrady w Los Angeles i wywołując rzadkie ostrzeżenia o zamieciach śnieżnych w południowej Kalifornii.

w nim Pierwsze ostrzeżenie przed śnieżycąNational Weather Service w San Diego poinformowało, że w górach hrabstwa San Bernardino do soboty rano może spaść od 3 do 5 stóp śniegu.

Ostrzeżenie przed zamiecią zostało również wydane dla hrabstw Los Angeles i Ventura do sobotniego popołudnia. W niektórych odizolowanych obszarach może spaść od 7 do 8 stóp śniegu do 5 stóp. Biuro National Weather Service w Los Angeles wydało ostatnie ostrzeżenie przed zamieciami 4 lutego 1989 roku.

Samochody są zalane na Vineland Ave w North Hollywood w Kalifornii w piątek, 24 lutego 2023 r.

Ulewny deszcz spadł na Los Angeles w piątek po południu, a powódź zamknęła kilka dróg w okolicy. NWS wydało dla miasta ostrzeżenie o gwałtownej powodzi – drugie co do wielkości ostrzeżenie powodziowe od NWS, ustępując jedynie pogotowiu powodziowemu.

Niższe wzniesienia większego obszaru Los Angeles mogły zobaczyć 5 cali deszczu, podczas gdy góry mogły zobaczyć 6 cali. W rejonie San Diego na niskich wysokościach może spaść do 3 cali deszczu, podczas gdy w górach może spaść do 7 cali.

Ponad 6 milionów ludzi jest objętych ostrzeżeniami powodziowymi, w tym w centrum Los Angeles, Pasadenie, Beverly Hills, Burbank i Santa Barbara.

Samochód utknął w śniegu na autostradzie Angels Crest w górach San Gabriel podczas burzy w piątek 24 lutego 2023 r. w La Canada w Kalifornii.

„Ten system burzowy będzie niezwykle zimny, a ilość śniegu będzie bardzo niska. W rzeczywistości na obszarach bardzo blisko wybrzeża Pacyfiku i w dolinach wewnętrznych, które nie są przyzwyczajone do widoku śniegu, może dojść do gromadzenia się śniegu”. — poinformowała Narodowa Służba Meteorologiczna Zacznij w piątek.

„Najgorsze skutki powodzi i zamieci występują od piątku po południu do soboty rano, a podróże, które nie są niezbędne lub nie są pilne, należy przełożyć!” The Serwis pogodowy San Diego powiedział.

READ  Po 60 roku życia 10 000 kroków może nie być ważnym celem fitness

Możliwe porywy wiatru do 75 km/h

Burza postawiła ponad 20 milionów ludzi pod strażą powodziową i ponad 30 milionów ludzi pod ostrzeżeniem o silnym wietrze w całej Południowej Kalifornii – prawie dwa miesiące po Rundy śmiercionośnych powodzi. Maksymalne porywy mogą osiągnąć 75 mil na godzinę w obszarach ostrzegawczych.

Gdy burza przesuwa się na południe, na niskich wysokościach może spaść do 6 cali śniegu i do 3 stóp na najwyższych szczytach regionu, zanim warunki zaczną się poprawiać do piątku wieczorem.

Góry Sierra Nevada mogły zobaczyć do 6 stóp śniegu od piątku do soboty, aw Nevadzie ok Ostrzeżenie przed zamiecią Obowiązuje od piątku rano do wczesnej soboty w północno-zachodnim hrabstwie Nye.

„Głęboki śnieg, wiatr wiejący z prędkością 60 mil na godzinę, zamiecie śnieżne spowodują zerową widoczność” – ostrzega serwis pogodowy.

Śnieg spadł już na Mount Santa Cruz, mieszkaniec Ngugi Kihara powiedział CNN w piątek.

„Nigdy nie widzieliśmy tu tyle śniegu” – powiedział Kihara. „Obudziliśmy go. Zaczęło się wczoraj, ale zajęło dużo czasu w ciągu nocy. Wiele drzew jest powalonych i wszystkie drogi wokół nas są zamknięte. Nie ma prądu i to głównie od wtorku”.

Dzieci cieszą się rzadkimi opadami śniegu w Yucaipa z widokiem na góry hrabstwa San Bernardino w Kalifornii.

W Kalifornii zabrakło prądu w piątek późnym wieczorem, pozostawiając prawie 99 000 klientów w ciemności, głównie w regionie północnym, zgodnie z odcięcie prądu. nas.

Przerwy w dostawie prądu trwają na Środkowym Zachodzie

Gdy burza uderzyła na zachodzie, A Silna, kilkudniowa burza zimowa Po sianiu spustoszenia w kilku stanach na zachodnich, północnych Wielkich Równinach, w regionie Wielkich Jezior i Nowej Anglii, zaczął podupadać.

Ponad 640 000 odbiorców mediów w stanie Michigan jest bez prądu odcięcie prądu. nas A DTE, jeden z największych dostawców energii elektrycznej w Michigan, powiedział, że większość jego klientów nie może wrócić do trybu online przed niedzielą.

READ  Lakers-Warriors Game 5 aktualizacje na żywo, składy, raport kontuzji, jak oglądać, kanał telewizyjny

Dwadzieścia procent klientów DTE było pozbawionych prądu w piątek po południu, powiedział na konferencji prasowej dyrektor generalny DTE, Jerry Norcia. Według poweroutage.us to ponad 480 000 klientów.

Do końca dnia w piątek firma spodziewa się przywrócenia zasilania dla 200 000 klientów. Firma ma nadzieję, że do niedzieli prawie wszyscy klienci będą mogli ponownie korzystać z usług, powiedział Norcia.

Hrabstwo Wayne jest obecnie mocno dotknięte ponad 227 000 klientów offline z powodu zimowej burzy w tym tygodniu. Kolejne 112 000 osób nie ma prądu w pobliskim hrabstwie Oakland.

Według NWS najniższa temperatura w piątek w nocy w rejonie Detroit wynosiła 23 stopnie.

Gwałtowna burza pobudza akcję ratunkową

Kilka hrabstw w Wyoming prowadzi akcje poszukiwawcze i ratownicze po kilku dniach opadów ponad 40 cali śniegu w południowych częściach stanu, pozostawiając kierowców utkniętych w gęstym śniegu – poinformował State Highway Patrol. Świergot.

Pokryte śniegiem gałęzie drzew leżą na ziemi po burzy śnieżnej w Ypsilanti w stanie Michigan w czwartek.

Minneapolis w stanie Minnesota odnotowało ponad 13 cali w ciągu trzech dni w tym tygodniu. W całym stanie zgłoszono ponad 160 wypadków samochodowych, a dziesiątki samochodów zjechało z jezdni w środę, powiedziała rzeczniczka Minnesota State Patrol. Tweety.

Urzędnicy Minneapolis ogłosili jednodniową awarię śnieżną od piątku, a miejskie ekipy orają i pielęgnują ulice.

Suma opadów śniegu osiągnęła dziesiątki cali w niektórych miastach od początku burzy w poniedziałek wieczorem, w tym 48 cali w Battle Lake w Wyoming, 32 cale w Dupuis w stanie Montana i 29 cali w Park City w stanie Utah.

Ale śnieg nie jest jedynym winowajcą burzy. Niebezpieczny był również ciężki lód.

Ann Arbor w stanie Michigan mierzyła 0,65 cala, podczas gdy Francesville w stanie Wisconsin mierzyła 0,75 cala śniegu.

Według tweeta w Nowej Anglii lód mógł spowodować zderzenie 15 pojazdów na autostradzie Massachusetts Turnpike w czwartek wieczorem. Policja stanowa Massachusetts.

READ  Akcje regionu Azji i Pacyfiku notują wzrosty przed raportem o inflacji w USA

Urzędnicy powiedzieli, że w katastrofie wywołanej reakcją łańcuchową uczestniczyło kilka prywatnych pojazdów i ciągników siodłowych z przyczepami. Żołnierze, strażacy i EMS odpowiedzieli na incydent, a kilka ofiar musiało zostać zabranych do szpitala, powiedział tweet.

Ameryka Południowa notuje najwyższe temperatury

Ponieważ północne części kraju mierzą opady śniegu i akumulację śniegu, południowo-wschodnie części kraju doświadczają wysokich temperatur.

W południowo-wschodni czwartek odnotowano ponad 50 dziennych maksimów.

  • Wyspa St. Simons w Georgii odnotowała najwyższą temperaturę 88 stopni, najwyższą w historii w lutym.
  • Tupelo w stanie Mississippi osiągnęło wysoką temperaturę 87 stopni, kolejny rekord z lutego. Poprzednia najwyższa temperatura w środę wynosiła 84 stopnie.
  • Raleigh w Karolinie Północnej odnotowało najwyższą temperaturę 85 stopni, najwyższą w historii w lutym. Poprzedni rekord wynosił 84 stopnie w 1977 roku.

Szaląca zimowa burza i południowa fala upałów przyniosły 100-stopniowe temperatury różnica temperatur Między północnymi Górami Skalistymi a południowymi na początku tego tygodnia.

CNN Jennifer Henderson i Sarah Smart przyczyniły się do tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *