Zachęty podatkowe dla pojazdów elektrycznych spowodują zamieszanie

Przyszły rok będzie mylący dla każdego, kto kupi samochód elektryczny.

A Prawo Od 1 stycznia rozszerzy listę pojazdów kwalifikujących się do federalnych ulg podatkowych do 7500 USD w sposób, który urzędnicy i producenci samochodów wciąż próbują uporządkować.

Administracja Bidena wydała w czwartek Nowa lista samochodów Będzie kwalifikować się do kredytów. Departament Skarbu powiedział, że lista, która obejmuje modele Ford Motor, Nissan, Rivian, Volkswagen, Stellantis, Tesla i Volvo, nie jest wyczerpująca i zostanie dodana „w nadchodzących dniach i tygodniach”.

Mimo że nie znalazły się na liście, modele General Motors, które przekroczyły limit liczby samochodów kwalifikujących się do dopłat na mocy starego prawa, mają ponownie kwalifikować się do nich w styczniu na mocy nowej ustawy o obniżeniu inflacji. , eliminuje czapkę. Ale importowane samochody, które kwalifikowały się na mocy starego prawa, już się nie kwalifikują; Obejmuje to pojazdy marek takich jak Hyundai i Kia.

Nawet jeśli lista opublikowana w czwartek jest kompletna, będzie ważna tylko przez trzy miesiące, ponieważ urzędnicy planują wdrożyć inne części prawa w marcu. Właśnie wtedy administracja Bidena planuje wprowadzić nowe zasady mające na celu zmuszenie producentów samochodów do kupowania akumulatorów i surowców od dostawców w USA i ich sojuszników handlowych. Po wejściu w życie tych przepisów niewiele samochodów elektrycznych, jeśli w ogóle, kwalifikuje się natychmiast, twierdzą eksperci motoryzacyjni.

Ustawa o ulgach w inflacji, podpisana przez prezydenta Bidena w sierpniu, miała na celu promowanie pojazdów zasilanych bateriami, jednocześnie zapewniając zachęty dla firm, które je produkują w Ameryce Północnej. Ma on na celu wykluczenie z łańcucha dostaw konkurentów, takich jak Chiny i Rosja.

Jednak szczegóły dotyczące stosowania tych zasad pozostawiono Ministerstwu Skarbu, które ma zaledwie cztery miesiące na przepracowanie paraliżujących mózg szczegółów technicznych, które nie zostały w pełni określone w przepisach.

Na przykład, aby pojazd kwalifikował się do uzyskania kredytów, co najmniej 40 procent minerałów w jego akumulatorze, mierzonych według ich wartości, musi pochodzić ze Stanów Zjednoczonych lub partnerów handlowych. Do 2027 r. kwota ta wzrośnie do 80 proc. Śledzenie pochodzenia surowców jest jednak bardzo trudne. Prawo nie precyzuje, które kraje należy uznać za partnerów handlowych.

Wstępna lista opublikowana przez Ministerstwo Skarbu w czwartek obejmuje kraje takie jak Chile, Nikaragua i Singapur, które mają umowy handlowe ze Stanami Zjednoczonymi. Ale wyklucza UE. Brak umowy handlowej z USA. (Urzędnicy pozostawili później otwartą możliwość dodania krajów do listy).

READ  Aaron Rodgers i Jesse Ventura na krótkiej liście wiceprezesów RFK Jr

Federalni regulatorzy stają przed dylematem. Gdyby interpretowali prawo zbyt restrykcyjnie, producenci samochodów nie próbowaliby zakwalifikować się do kredytów. Jeśli będą interpretować prawo zbyt liberalnie, może ono nie spełnić jednego z głównych celów – zmuszenia producentów samochodów do tworzenia miejsc pracy w USA i odwracania łańcuchów dostaw od Chin lub innych geopolitycznych przeciwników.

Chiny dominują w przetwarzaniu surowców do produkcji baterii, takich jak lit i grafit, oraz kontrolują kopalnie w Demokratycznej Republice Konga, światowym źródle większości z nich. KobaltNiezbędny składnik baterii.

Począwszy od sierpnia, tylko samochody montowane w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie lub Meksyku kwalifikują się do pełnego kredytu w wysokości 7500 USD. 1 stycznia ustawa znosi obowiązujący w starym prawie limit 200 000 pojazdów na producenta.

Po marcu lub za każdym razem, gdy Departament Skarbu zdecyduje, jak wyegzekwować limity na importowane minerały i komponenty baterii, zasady staną się bardziej rygorystyczne. Żaden pojazd nie kwalifikuje się od razu.

Innymi słowy, nabywcy samochodów mogą mieć krótkie okno – od stycznia do marca – na zebranie pełnego kredytu. Analitycy twierdzą, że być może będą musieli czekać miesiące lub lata, aż kopalnie w krajach sojuszniczych zaczną wydobywać rudę, powstaną rafinerie i linie montażowe akumulatorów, które zaczną działać w kraju.

Pablo Di Si, dyrektor naczelny Volkswagen of America, który produkuje pojazdy elektryczne w Chattanooga w stanie Tennessee i w Meksyku, zaapelował, by dać producentom samochodów kilka lat na dostosowanie się. „Kiedy masz przemysł, który jest zakłócony w sposób, w jaki go zakłóciliśmy, nie możesz dokonywać tych nagłych zmian w technologii, produkcji, wydobyciu minerałów” – powiedział w wywiadzie.

Ponieważ Republikanie prawdopodobnie wkrótce przejmą kontrolę nad Izbą Reprezentantów, uważa się, że jest mało prawdopodobne, aby Kongres ponownie rozważył ustawodawstwo. Pomimo kontroli Demokratów nad obiema izbami, ustawa o deflacji została uchwalona dopiero po tym, jak przywódca większości w Senacie Chuck Schumer poczynił poważne ustępstwa wobec senatora Joe Mnuchina III z D-West Virginia. Republikanie W opozycji do tego.

Wygląda jednak na to, że Ministerstwo Skarbu będzie próbowało dać odpocząć producentom i nabywcom samochodów, elastycznie interpretując prawo. Na przykład element baterii zmontowany w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie lub Meksyku przeszedłby, nawet jeśli został wykonany z importowanych części, powiedział Departament Skarbu we wstępnym raporcie w środę.

READ  Lakers-Warriors Game 5 aktualizacje na żywo, składy, raport kontuzji, jak oglądać, kanał telewizyjny

Niektóre aspekty prawa są bardzo jasne. Nabywcy samochodów na wysokich obcasach – definiowani jako skorygowany dochód brutto poniżej 150 000 USD dla osób fizycznych i 300 000 USD dla par – nie kwalifikują się do kredytów.

Samochody typu SUV, furgonetki i pickupy kwalifikują się do uzyskania kredytów tylko wtedy, gdy sugerowana przez producenta cena katalogowa jest niższa niż 80 000 USD. W przypadku sedanów i innych pojazdów przedział cenowy wynosi 55 000 USD. W przypadku hybryd typu plug-in kwota ulgi podatkowej zależy od wielkości akumulatora przynajmniej do marca.

Oznacza to drogie pojazdy elektryczne firmy Mercedes-Benz I Jasny Nie kwalifikują się, nawet jeśli zostały wyprodukowane w USA. Może ich ceny naklejek są zbyt wysokie lub ich klienci są zbyt bogaci.

Kolejną kwestią jest klasyfikacja pojazdów. Urzędnicy definiują SUV-a wężej niż działy marketingu producentów samochodów.

Istnieje luka w prawie, która może umożliwić konsumentom skorzystanie z kredytu nawet w przypadku pojazdów, które nie spełniają krajowych wymogów dotyczących dowodu.

Ustawa zwalnia pojazdy użytkowe z kwot surowców mineralnych i baterii oraz wymaga, aby pojazdy były produkowane w Ameryce Północnej. Lobbyści z branży motoryzacyjnej chcą, aby administracja zinterpretowała tę zasadę w ten sposób, że samochody kupowane przez firmy leasingowe są pojazdami użytkowymi.

Jeśli ten argument okaże się nieważny, a Departament Skarbu wskazał w czwartek, firmy wynajmujące, oferujące wspólne przejazdy i firmy leasingowe mogłyby zbierać kredyty na pojazdy importowane lub z częściami zagranicznymi i przekazywać oszczędności swoim klientom.

Trump oskarżył w czwartek administrację Bidena o uginanie się pod presją przemysłu i „podważanie polityki mającej na celu wzmocnienie naszych łańcuchów dostaw energii i produkcji w celu ochrony naszego bezpieczeństwa narodowego, zmniejszenia naszej zależności od zagranicznych przeciwników i tworzenia miejsc pracy”. W Ameryce.”

Pan. — powiedział Manczin.

Wyjątek dla firm leasingowych może pomóc złagodzić azjatyccy i europejscy sojusznicy Ci, którzy narzekali, że ustawa o obniżeniu inflacji dyskryminuje ich producentów samochodów. Szczególnie zaniepokojeni są przywódcy Korei Południowej.

Korea Południowa jest bliskim sojusznikiem wojskowym Stanów Zjednoczonych, a Hyundai zainwestuje w Gruzji 5,5 miliarda dolarów w rozwój akumulatorów i pojazdów elektrycznych. Ale fabryka, która zatrudnia 8 000 osób, rozpocznie masową produkcję pojazdów dopiero w 2025 roku.

Do tego czasu przepisy były ciosem dla ambicji Hyundaia w USA, gdzie Ioniq 5 był najpopularniejszym modelem elektrycznym. W pierwszych dziewięciu miesiącach roku Hyundai i jego siostrzana marka Kia stanowiły prawie 8 procent amerykańskiego rynku pojazdów elektrycznych, za Teslą na poziomie 64 procent, według Kelly Blue Book. Hyundai poprosił, aby jego pojazdy nadal kwalifikowały się do kredytów do końca operacji w Georgii, ale jest mało prawdopodobne, aby urzędnicy amerykańscy spełnili tę prośbę.

READ  Tom Sandoval przerywa milczenie w sprawie rozstania z Arianą Maddix

Po raz pierwszy używane pojazdy elektryczne będą uprawnione do uzyskania kredytów w wysokości do 4000 USD. Istnieją ograniczenia. Kredyt dotyczy tylko pojazdów, które mają co najmniej dwa lata i są sprzedawane za mniej niż 25 000 USD. Kupujący nie mogą zarobić więcej niż 150 000 USD, jeśli składają podatki jako małżeństwo, i nie mogą zarobić więcej niż 75 000 USD, jeśli składają osobno. Kredyt przysługuje tylko raz na pojazd, a kupujący nie może skorzystać z kredytu częściej niż raz na trzy lata.

Kredyt oznacza jednak, że pojazdy elektryczne powinny być dostępne dla nabywców o średnich dochodach. „Ma potencjał, aby zmienić sposób, w jaki działa przemysł używanych samochodów”, powiedział Scott Case, dyrektor generalny Recurrent, firmy śledzącej rynek używanych pojazdów elektrycznych.

Kupujący zdezorientowani tymi nowymi przepisami będą mogli dowiedzieć się, czy pojazdy, które rozważają, kwalifikują się do ulg podatkowych. Witryna ciągłości Pozwala kupującym dowiedzieć się, czy używany samochód kwalifikuje się, wpisując numer identyfikacyjny pojazdu.

Jednym ze sposobów, w jaki kupujący mogą upewnić się, że otrzymają kredyt, jest naleganie, aby dealerzy uwzględnili go w cenie zakupu. Nie było to dozwolone na mocy starych przepisów, ale będzie możliwe od 2024 r. Zmiana pomoże osobom o niższych dochodach uzyskać pełny kredyt.

Pomimo wszystkich skarg na sposób, w jaki napisano ustawę redukującą inflację, producentom samochodów generalnie podoba się ta ustawa. Rozmawiając z inwestorami w październiku, dyrektor generalny Forda, Jim Farley, zauważył, że prawo obejmuje dotacje na produkcję akumulatorów niezależnie od ulg podatkowych dla nabywców samochodów o wartości 7 miliardów dolarów dla firmy i jej dostawców do 2026 roku. Dotacje powinny pomóc obniżyć koszty pojazdów elektrycznych.

Ustawa o deinflacji będzie miała „wiele pozytywnych skutków dla naszych klientów i dla Forda” – powiedział. powiedział Jęczmień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *