Kurde Ballady Kruliga Bugza – recenzja

0

„Ballady o kurde życiu” to zbiór numerów autorstwa Kruliga Bugza przy współpracy z Najbamjusik. Pierwsze kawałki oraz sam zamysł na płytę sięga już 2019 roku.

 

Słowem wstępu…

Główna wartość merytoryczna całego projektu luźno opisuje sytuacje z życia Bugza. Często przewijają się tam  wątki miłosne, czy też osobiste rozważania autora. We wszystkich „balladach” można doszukać się ciekawych skrótów myślowych oraz całkiem fajnie wrzuconych rymów, które niezaprzeczalnie nadają trackom zarówno wiarygodności jak i luzu,  kluczowego w ogólnym odbiorze płyty.

Gibony, lovestory i chillera…

W mojej opinii te trzy słowa idealnie obrazują to, co do przekazania miał nam  Dominik. Słuchając tej płyty, zacząłem wręcz zwracać szczególną uwagę na ów wątki i faktycznie nie obyło się  bez wplecenia czegoś o dziewczynie czy smażeniu „Lolka”, co czasem wprowadzało  lekką monotematyczność. Jestem zdania, iż Krulig powinien większą uwagę skupiać na refrenach, których „siadanie” można uznać za troszkę zero – jedynkowe. Tak jak niektóre siadają mi mega mocno tak inne wydają się być zrobione wręcz na siłę. Na szczególne wyróżnienie zasługuje „Ballada o starej nokii”, gdzie gościnnie na refrenie wystąpił Smutny – inny gracz undergroundowej sceny polskiego hip – hopu. Kawałek, o którym wspominałem wywarł na mnie mega pozytywne wrażenie i z wielką chęcią do niego powrócę.

 

Podsumowując…

Wprawdzie nie znam dokładnej przeszłości Kruliga Bugza, jeśli chodzi o jego wcześniejsze projekty, jednakże „Ballady o kurde życiu” zasługują na konkretny props. Nie da się nie zauważyć ogromnego wkładu pracy, zarówno pod względem promocyjnym jak i dotyczącym samej zawartości płyty, która jest zrobiona na naprawdę wysokim poziomie.  Może i trochę brakuje jej do perfekcji i „pierwszych stron gazet”, lecz  dzięki ciężkiej pracy i przy odrobinie szczęścia, Krulig ma szansę na naprawdę duży sukces. Zachęcam do sprawdzenia tych tracków, gdyż uważam że warto zapoznać się z postacią Rapera – Programisty, którego tracki  będą się u mnie przewijać podczas weekendowego chillowania.

Track – lista poniżej:

Płyta dostępna na : https://www.najbamjusik.pl/