George Santos spotyka się z rosnącym potępieniem, ponieważ kierownictwo House GOP milczyCNN

Reprezentant GOP-elekt George Santos House spotyka się z rosnącym potępieniem ze strony Demokratów Izby Reprezentantów, z których niektórzy wzywali go do ustąpienia, a nawet z niektórych zakątków GOP, którzy wezwali przynajmniej jednego z jego kolegów przybywających republikanów do poddania się dochodzeniu w sprawie etyki. Jednak kierownictwo House GOP milczy Wyrażenia Republikanin z Nowego Jorku skłamał na temat części swojej biografii.

Santos przyznał się do sfabrykowania części swojego CV – w tym jego wcześniejszego doświadczenia zawodowego i wykształcenia – i przeprosił, ale powiedział, że chce służyć w Kongresie.

Demokratyczni przedstawiciele Joaquin Castro z Teksasu i Ted Lieu z Kalifornii należą do tych, którzy wezwali Santosa – który udzielił wywiadów, w których kongresman-elekt przyznał się do „upiększania” jego kandydatury – że Izba powinna go wydalić, jeśli odmówi rezygnacji .

Castro wezwał Santosa do zbadania przez urzędników i argumentował, że nowojorscy republikanie sfałszowali jego podanie i będą mogli służyć w Kongresie, mówiąc: „Ci, którzy ubiegają się o urząd w sondażach, będą mieli nadzieję, że będą w stanie całkowicie przedstawić swoje referencje. , cechy osobiste i osiągnięcia, aby zdobyć to stanowisko”.

Demokratyczny kongresmen Don Goldman z Nowego Jorku, były prokurator federalny, nazwał Santosa „całkowitym oszustwem”. Skrytykował Republikanów Izby Reprezentantów, mówiąc: „Kongres ma również obowiązek pociągnięcia Jorge Santosa do odpowiedzialności, ale niestety jest jasne, że nie możemy ufać Republikanom Izby Reprezentantów w sprawie wszczęcia dochodzenia w Komisji Etyki Izby Reprezentantów”.

Co najmniej jeden nowy członek konwencji GOP wezwał Santosa do zbadania przez Komisję Etyki Izby Reprezentantów – organ śledczy podzielony równo między Republikanów i Demokratów, ale z ograniczonymi uprawnieniami do wywoływania reperkusji.

„Jako weteran Marynarki Wojennej, który prowadził kampanię na rzecz przywrócenia odpowiedzialności i uczciwości naszemu rządowi, uważam, że pełne dochodzenie przeprowadzone przez Komisję Etyki Izby Reprezentantów i, jeśli to konieczne, przez organy ścigania, jest uzasadnione” – powiedział elekt GOP Nick LaLotta w oświadczeniu. Stanowi najsilniejsze potępienie, jakie kiedykolwiek widziano ze strony republikanina służącego lub wchodzącego do Kongresu.

READ  Zmarł cztery dni później – Ars Technica

„Nowojorczycy zasługują na prawdę, a Republikanie Izby Reprezentantów zasługują na szansę rządzenia bez tego rozproszenia” – dodał LaLotta.

Inny prawodawca GOP z Nowego Jorku, elekt Anthony D’Esposito, potępił fałszywe oświadczenia Santosa i wezwał go do „podążania ścieżką uczciwości”, choć powstrzymał się od wezwania do śledztwa.

„Sąsiedzi na Long Island są głęboko zranieni i słusznie urażeni kłamstwami i wprowadzaniem w błąd przez kongresmana-elekta George’a Santosa” – powiedział w oświadczeniu. „Chociaż Santos zrobił niezbędny pierwszy krok,„ przyznając się ”do swojego wykształcenia, doświadczenia zawodowego i innych kwestii, musi nadal podążać uczciwą ścieżką”.

Przywództwo republikanów w Izbie Reprezentantów raczej nie wykluczy Santosa, który ma zostać zaprzysiężony w przyszły wtorek wraz z resztą nowych członków Kongresu. Izba ma na mocy Konstytucji prawo do wydalenia każdego członka większością dwóch trzecich głosów, ale robienie tego jest niezwykle rzadkie i tylko pięciu prawodawców zostało wydalonych w historii Stanów Zjednoczonych.

Poza skierowaniem do Komisji Etyki Izby Reprezentantów jedyną możliwą opcją postępowania z Santosem, która nie daje mu żadnych zadań w komisji, byłby przywódca mniejszości Izby Reprezentantów Kevin McCarthy.

W przeszłości Kalifornijska Partia Republikańska wykazywała niewielkie zainteresowanie karaniem swoich członków za złe zachowanie — zwłaszcza jeśli chodzi o działania, zanim jeszcze zostaną członkami Kongresu. McCarthy odmówił wzięcia udziału w przesłuchaniach członków, argumentując, że pozwoli, aby sonda się rozegrała, zanim zdecyduje, jak postępować.

„Nie przeszkodzi mi to w byciu skutecznym członkiem Kongresu Stanów Zjednoczonych na 118. sesji” – powiedział Santos City & State w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek wieczorem.

Biuro McCarthy’ego i Narodowy Komitet Kongresu Republikanów nie odpowiedziały na prośbę CNN o komentarz w poniedziałek wieczorem.

Jednak potępienie republikanów przyszło spoza Kongresu.

Przewodniczący Komitetu Republikanów Hrabstwa Nassau Joseph G. Cairo Jr. powiedział we wtorek, że Santos „naruszył zaufanie publiczne” i „ma wiele do zrobienia, aby odzyskać zaufanie wyborców”.

READ  Postępowanie w sprawie Dyera Nicholsa w Memphis reprezentuje zmianę narodową

„Jestem głęboko rozczarowany panem Santosem i spodziewałem się czegoś więcej niż ogólnych przeprosin” – powiedział Cairo w oświadczeniu. „Szkody, jakie jego kłamstwa wyrządziły tak wielu osobom, zwłaszcza ofiarom Holokaustu, są ogromne”.

KFile CNN donosi, że twierdzeniom Santosa, że ​​jego dziadkowie „przeżyli Holokaust”, ponieważ ukraińscy żydowscy uchodźcy z Belgii zmienili swoje nazwiska, zaprzeczają drzewa genealogiczne opracowane przez genealogiczne strony internetowe, zapisy żydowskich uchodźców i wywiady z kilkoma genealogami.

„Nigdy nie powiedziałem, że jestem Żydem”, Santos powiedział w poniedziałek New York Post. „Jestem katolikiem. Powiedziałem 'Żydówka’, ponieważ wiem, że moja rodzina ze strony matki ma żydowskie pochodzenie.

Ale Santos opisał siebie jako „dumnego amerykańskiego Żyda” w dokumencie udostępnionym grupom żydowskim podczas kampanii, o którym po raz pierwszy doniesiono Do przodu I potwierdzone przez CNN.

Republikańska Koalicja Żydowska powiedziała we wtorek, że przyszły kongresman „fałszywie przedstawił swoje dziedzictwo” i „nie będzie mile widziany na żadnym wydarzeniu RJC w przyszłości”.

„Jesteśmy bardzo rozczarowani kongresmanem elektem Santosem” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny RJC, Matt Brooks. „Oszukał nas i fałszywie przedstawił swoje dziedzictwo. Wcześniej publicznie i prywatnie twierdził, że jest Żydem. Rozpoczął swoją kadencję w Kongresie od bardzo fałszywej nuty.

Santos przyznał w poniedziałek, że nie ukończył żadnej uczelni ani uniwersytetu, mimo że wcześniej twierdził, że ukończył Baruch College i New York University.

Przyznał również, że nie pracował bezpośrednio dla firm finansowych Citigroup i Goldman Sachs, jak wcześniej sugerował, ale powiedział, że pracuje dla nich za pośrednictwem swojej firmy, mówiąc New York Post, że to „złe sformułowanie”. Trzeba powiedzieć, że dla nich pracował.

New York Times po raz pierwszy ujawnił w zeszłym tygodniu, że biografia Santosa była częściowo fikcyjna. CNN potwierdziło szczegóły raportu, w tym jego wykształcenie i historię zatrudnienia.

READ  Harmonogram Packers NFL 2023: daty, godziny, telewizja Jordan Love Era rozpoczyna się w Green Bay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *