NASA ma zamiar ogłosić wielkie oświadczenie na temat Marsa. Oto, co wiemy. : Alarm naukowy

Zaraz dowiemy się, co stanie się z impasem NASA We wtorek powrót próbki zadanie. Za kilka godzin – o 13:00 EDT – NASA wyrusza Zorganizuj telekonferencję medialną Określa zalecenia dotyczące dalszych działań.

Misja trwa od kilku lat, a łazik Perseverance został wysłany w lutym 2021 r. Częścią misji Perseverance jest zebranie interesujących próbek Marsa w ramach innej misji i przywrócenie ich na Ziemię.

W zeszłym roku niezależna ocena zatrzęsła przyszłością misji polegającej na pobraniu próbek na Marsa Zdecydowano, że plan „Nierealistyczne oczekiwania w zakresie budżetu i harmonogramu”, „nieporęczny system” i „brak organizacji umożliwiającej skuteczne kierowanie”.

Komisja ds. środków Izby Reprezentantów i Senatu zaleciła później obniżkę budżetu NASA na rok 2024 o 454 080 000 dolarów. Zwłaszcza z misji powrotnej próbek na Marsa. NASA obniżyła także koszty misji Zwolniło to dużą liczbę pracowników i wykonawców z Laboratorium Napędów Odrzutowych kierującego misją.

Doprowadziło to do ostrzeżeń, że misja może zostać przerwana, a fiolki wypełnione starannie będą bezużyteczne na powierzchni Marsa. Nadchodzące ogłoszenie NASA daje kolejny promyk nadziei – być może.

„Próbkowanie Marsa ponownie stało się głównym długoterminowym celem międzynarodowych eksploracji planet w ciągu ostatnich dwóch dekad”. Firma pisze.

„Łazik NASA Perseverance zbiera fascynujące próbki naukowe, które pomogą naukowcom zrozumieć historię geologiczną Marsa, ewolucję jego klimatu i przygotować go dla przyszłych ludzkich odkrywców. Zwracane próbki pomogą NASA w poszukiwaniu oznak starożytnego życia”.

The Obecny plan Orbiter zostanie wystrzelony w 2027 r., lądownik w 2028 r., a piękne modele Marsa dotrą na Ziemię w 2033 r. Trzymamy kciuki, aby nowe zalecenia pozwoliły dotrzymać tego terminu.

READ  Putin mówi, że Xi odwiedzi Rosję, więzi osiągną „nowe granice”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *