Top 10! Czego najczęściej słuchano w ubiegłym roku?

0

QueQuality, SBM Label oraz wiele innych wytwórni wraz ze swoimi reprezentantami, udowodniło,  że Covid im nie straszny, wypuszczając hity do których bujaliśmy się cały rok!

Rok 2020 za nami! Zapewne dla wielu z Was był to dosyć ciężki okres w życiu, w związku z panującą pandemią i lockdownem. Z tą przeciwnością losu zmierzyło się również wielu artystów, których z dnia na dzień odcięto od możliwości grania koncertów. Mimo tego powstała masa potężnych hitów, o których z chęcią wam przypomnimy!

(Miejsca w zestawieniu są ułożone  tylko i wyłącznie według liczby wyświetleń)

Szpaku #Hot16Challenge2

54 miliony wyświetleń

Dużą rozterką było dla mnie czy brać pod uwagę szesnastki z akcji Solara  #Hot16Challenge2, jednakże to co zrobił Szpaku oraz siła z jaką się to przyjęło, utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to zdecydowanie zasłużone miejsce. Jestem stuprocentowo pewny, że sam Szpaku nie spodziewał się takiego odbioru swojego hot sixteen.

 

2

 ReTo – Billy Kid (prod. Kubi Producent)

35 milionów wyświetleń

Kawałek na feacie u Queby za niedługo wbije 100 milionów wyświetleń, a ReTo wciąż trzyma poziom. Jeden z jego najnowszych kawałków, w iście westernowym stylu, zbiera ogromną rzeszę słuchaczy, którzy namiętnie katują replaya, wbijając tam już 35 milionów viewsów!

 

3

Taco Hemingway – POLSKIE TANGO (prod. Lanek)

32 miliony wyświetleń

Ofensywny i wściekły Taco Hemingway? Nic bardziej mylnego. „Polskie Tango” to uzewnętrznienie piętrzącego się poirytowania Filipa, co jest w pełni zrozumiałe. Kawałek pełen przekąsów oraz mocnych porównań, odnoszący się do nieciekawych czasów w jakich przyszło nam żyć, nic więc dziwnego, że młodzież przyjęła go z takim zachwytem.

4 

Wiatr ft. be vis, Sobel – Testarossa (Official Video)

31 milionów wyświetleń

Chłopaki zebrali się w bardzo mocne trio, które w “Testarossie” uzupełnia się doskonale. Kawałek buja, idealny do nocnego drive – by. Gościnnie u Wiatra, Be vis oraz mega mocny zawodnik – Sobel. Nic dodać nic ująć, Testarossa

5

SB Maffija – A nie pamiętasz jak?

30 milionów wyświetleń

 

Kawałek pochodzący ze świetnego projektu „Hotel Maffija”, gdzie na wyjeździe ekipa Solara, zafundowała nam fajny krążek, wręcz idealny na wakacje. Nie ma nic lepszego niż refren skacowanego Maty o poranku, godzinie 18:46.

GUZIOR ft. Oskar83 – F A L A

29 milionów wyświetleń

Nie ma co się oszukiwać, Guzior wleciał w 2020 jak nóż w masło. „Fala”, gdzie na feacie możemy usłyszeć Oskara z PR8BL3MU, robi oszałamiający wynik, jak na tak długą nieobecność Guziora na scenie. Płyta „Pleśń” faktycznie daje pleśnią? Wiem jedno „Fala” to kozak.

Quebonafide feat. Daria Zawiałow – BUBBLETEA (prod. Duit) (Official Video)

22 miliony wyświetleń

Tego radiowego hitu nie muszę chyba nikomu przedstawiać. Po niesamowitej akcji promocyjnej jaką Kuba nam pokazał, nie było innej opcji żeby płyta „Romantic Psycho” nie wystrzeliła zasięgami w górę. Co do następnej pozycji, na której również jest Que, to nie sugerowałem się niczym wybierając  „Bubbletea” wyżej, ot zwykła losowość…

Quebonafide – SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ

22 miliony wyświetleń

Oficjalne zakończenie akcji promocyjnej płyty, skwitowane „SZUBIENICAPESTYCDYBROŃ”. Funfactem jest że Que wypuścił ją 1 kwietnia, co zapewne miało na celu spowodowanie jeszcze większej ilości spiskowych teorii, dotyczących niepokojącej przemiany Kuby. Tak jak wspominałem przy komentarzu do pozycji wyżej, zwykła losowość przy wyborze.

 

Popek / Dr Alban / Claysteer – It’s My Life

21 milionów wyświetleń

W mojej opinii, jest to jeden z niewielu kawałków, który ogrzał moje serduszko, w okrutnym roku 2020. Powrót Popka w niesamowitym stylu, remake hitu sprzed trzydziestu lat, w dodatku z udziałem samego Dr. Albana! Zasłużone 9 miejsce.

10

White 2115 – Morgan (official video)

20 milionów wyświetleń

Zdaję sobie sprawę, iż według Was może być wielu innych znakomitych twórców, co wyciągnęli podobne wyświetlenia jak White 2115, jednakże mało który fan SBM, wyobraża sobie wakacje bez młodego Łajciora, który zgodnie z obietnicami zawartymi w swoim hot 16, „pomalował sierpień na biało”